Як відомо, Зеленський приєднається до саміту НАТО

Лідери країн НАТО на саміті в Мадриді ухвалять рішення щодо надання пакету допомоги Україні для боротьби з російським вторгненням. Про це сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції, повідомляє "Українська правда".

"На саміті ми погодимо посилений Комплексний пакет допомоги для України. Він включатиме суттєві постачання в таких сферах, як захищений зв'язок, системи захисту від дронів та паливо", – пояснив Столтенберг.

Столтенберг заявив, що саміт НАТО затвердить комплексний пакет допомоги Україні – що до нього увійде

Він додав, що у довгостроковій перспективі НАТО допоможе Україні перейти від військової техніки радянських часів до сучасної техніки та ще більше зміцнити інститути оборони та безпеки.

"Український уряд і народ продовжують чинити опір жорстокій агресивній війні росії. Їх мужність та цілеспрямованість надихають. І я вітаю, що президент Зеленський приєднається до нас на саміті НАТО", – сказав генсек Альянсу.

Він також нагадав, що НАТО та союзники надали суттєву підтримку Україні після незаконної анексії Криму росією у 2014 році.

 Столтенберг сказав: "У тому числі військову та фінансову допомогу. І навчання десятків тисяч українських військових. Все це щодня змінює ситуацію на полі бою. А після вторгнення у лютому союзники активізувалися ще більше. Мільярди євро військової, фінансової та гуманітарної допомоги".

Крім того, на саміті у Мадриді затвердять нову стратегічну концепцію НАТО, яка визначить росію найбільшою загрозою.

Джерело