Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Лондон готовий «позичити» Україні всі заморожені активи Центрального банку рф з огляду на те, що росія все одно буде змушена виплатити репарації після війни.

Про це пише Guardian.

За словами Кемерона, є можливість застосувати «щось на кшталт синдикованої позики чи облігацій», використавши заморожені російські активи як гарантію репарацій.

Велика Британія готова «позичити» Україні всі заморожені активи російського Центробанку

«Ми прагнемо домогтися максимальної єдності країн G7 та Європейського Союзу в цьому питанні, але якщо ми не зможемо цього досягти, я думаю, нам доведеться рухатися вперед із союзниками, які хочуть вжити таких заходів», — сказав він.

Це вперше, коли голова британського МЗС відкрито озвучив таку пропозицію.

Як вважає Guardian, сильний бік цього плану полягає в тому, що конфісковані активи вважатимуться повернутими росії після виплати нею репарацій. Натомість його слабкість полягає у припущенні, що Україна здобуде переконливу воєнну перемогу, а переможена росія погодиться на виплату репарацій, зазначає видання.

Також Guardian припускає, що цей план підтримують у США, але не в ЄС, оскільки ця пропозиція є більш радикальною, ніж плани ЄС надати Україні лише прибутки від заморожених активів російського Центробанку, якими володіє Захід. Наразі річний надприбуток оцінюється в 4 мільярди доларів.

Кошти особливо стануть у пригоді, якщо Конгрес США продовжуватиме блокувати надання допомоги Україні, позаяк Київ потребує грошей для закупівлі озброєння та фінансування дефіциту бюджету.

А втім, G7 уже понад рік обговорює, чи можна конфіскувати активи російського Центрального банку, заморожені після повномасштабного вторгнення рф до України, побоюючись підриву довіри до міжнародної фінансової системи.

Водночас російський президент володимир путін у відповідь уже арештував активи деяких американських компаній, які працюють в рф.

Джерело