Саме цього року його додали до переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

Під час цього фестивалю можна завітати додому до незнайомих людей. Вас не лише пустять, а й спеціально запросять. Адже це - фестиваль патіо, внутрішніх дворів приватних помешкань. У ньому беруть участь близько півсотні власників. Хоча у Кордові таких дворів понад 4 з половиною тисячі. Кожен із них - унікальний і майстерно заквітчаний. Тут сотні рослин, картини у поєднанні з скульптурами та фонтанами. Наприкінці фестивалю журі, призначене мерією міста, обирає переможця. Власник найкращого отримує приз 3 тисячі євро.

"Ці внутрішні дворики були наче вітальня для усієї родини. Її декорували усім, що дозволяли статки. Найчастіше - горщиками з квітами. І робили це так красиво, що у патіо відбувалися усі важливі події - хрещення, причастя, весілля, різні церемонії, навіть похорони. Тут відзначали Різдво і Великдень. Люди показували свої патіо сусідам, а тоді міська рада побачила, що цим можна привабити і туристів", - пояснив Рафаель Варон Хіменес, власник патіо, історик фестивалю.

100-річний фестиваль патіо в Кордові: чим унікальні внутрішні двори в іспанських садибах (Відео)

До пандемії на це свято у місто Кордова приїжджали тисячі туристів. Цього року - лише сотні. Якщо 2019-го кожне патіо за день відвідували до трьох із половиною тисяч туристів, то цього року - лише близько тисячі. Усе і через карантинні обмеження. Одночасно у патіо може перебувати не більше 16-тьох осіб. Раніше було - близько сорока - стільки двір міг умістити за раз. Але і для них стараються не менше. Люди радіють, що туристичне життя поступово повертається і місто оживає.

"Це і праця, і гордість. Моє патіо - чудове, воно живе, воно має життя у собі - і мене це дуже тішить. Я роблю це все для себе, цілий рік насолоджуюся, а у ці дні даю змогу насолодитися й іншим", - каже власниця патіо Росаріо Торрес Альба.

"Це життя громади, традиції родини. Я захоплена ними. Крім того - я історикиня, і вражена кількістю археологічних артефактів, які можна побачити в патіо. Дуже цікаво, звідки вони", - цікавиться Джеймі Дамменс, пенсіонерка з Шотландії.

2021-го фестиваль патіо святкує своє сторіччя. І саме цього року його додали до переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Триває він два тижні. Патіо відчинені для туристів шість годин на добу.

Нонна Стефанова, "5 канал".

Джерело