Співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста двічі відвідували українських полонених, яких утримують в окупованій Оленівці Донецької області, однак не мали змоги поспілкуватися з ними віч-на-віч. При цьому МКЧХ намагається отримати доступ до полонених, яких все ще там утримують, а також до тіл їхніх загиблих товаришів.

Про це у коментарі Суспільному розповів речник Міжнародного комітету Червоного Хреста Олександр Власенко.

"До деяких людей ми маємо доступ і мали доступ. В Оленівці ми справді були два рази. Після того, як туди було переміщено військовополонених, це було буквально через 2-3 дні після їхнього перевезення в Оленівку", — розповів він.

Власенко зазначив, що візит був коротким та не повністю відповідав чинним вимогам МКЧХ.

"Він не був згідно з усіма нашими правилами, коли ми маємо можливість подивитися всі приміщення, якими користуються військовополонені, поговорити з ними без свідків. Мета цього візиту була просто привезти туди питну воду, щоб забезпечити найнеобхіднішим на перший час", — пояснив речник Комітету.

Посадовець зазначив, що Червоний Хрест нині має доступ до деяких військовополонених, й намагається тримати на контролі й ситуацію з полоненими в Оленівці.

"Що стосується Оленівки, ми, звичайно, хотіли побачити цих людей. З приводу цього ведемо переговори. І в принципі, таким каменем спотикання є те, що ми хотіли побачити людей. Для нас важливо потрапити саме в місце, де вони знаходилися. Ми хотіли побачити людей, які там були", — зауважив Власенко.

Він розподілив полонених, яких нині утримують в Оленівці, на три категорії.

"Це поранені, люди, які переміщені в медичні установи. І їм надається лікарняна допомога. Друга категорія — це люди, які не постраждали внаслідок цієї трагедії 29 липня. Третя категорія — це тіла загиблих людей, які ми хотіли б також побачити", — пояснив посадовець.

За його словами, МКЧХ має фахівців судово-медичної експертизи, які могли б проаналізувати причини трагедії.

Що відомо Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранення дістали 130 людей. Колишній командир полку "Азов", капітан та офіцер Сил спеціальних Операцій Збройних сил України Максим Жорін 2 серпня повідомив Суспільному, що особи частини загиблих під час вибуху вдалось встановити. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш 3 серпня повідомив, що ООН запускає "місію по встановленню фактів" трагедії в Оленівській колонії. В Асоціації родин захисників Азовсталі звинуватили Червоний Хрест у бездіяльності, а також негативно висловилися про поїздку голови організації в Москву. Зокрема членкиня асоціації Сандра Кротевич також заявила, що подібні поїздки означають те, що певна організація "підіграє російській стороні". Читайте також

Російські окупанти стратили полонених в Оленівці, щоб прибрати свідків — розвідка

РФ готувалась до атаки по Оленівці та поховання загиблих заздалегідь — Bellingcat

Наявні докази більше підтверджують заяву України, ніж РФ — ISW про напад на полонених в Оленівці

Maxar опублікувала супутникові знімки до та після вибуху колонії в Оленівці

Ексбранка Оленівської колонії розповіла про умови утримання українських полонених

Російська версія теракту в Оленівці є вигадкою — CNN

Джерело