Які професії знадобляться в недалекому майбутньому
Міністерство освіти та науки прогнозує, що через п’ять років в Україні будуть потрібні такі професії як вчителі, лікарі, інженери, психологи та реабілітологи. Про це розповів заступник міністра освіти Михайло Вінницький в ефірі телемарафону, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Батьки, увага: у МОН озвучили список найперспективніших професій – готуйте дітей

Він повідомляє, що у відомстві чітко знають, що в майбутньому будуть потрібні деякі професії: вчителі, лікарі – це точно у пріоритеті, інженери-будівельники, інженери-архітектори – потрібні будуть для відновлення, психологи, реабілітологи. Це того типу професії, які однозначно будуть потрібні через п’ять років.

Він зазначив, що вища освіта працює з прогнозуванням на п’ять чи десять років уперед.

Водночас Вінницький визнав, що спрогнозувати потребу у спеціалістах інших спеціальностей складніше.

“Фактично ми говоримо, що деякі професії – це підготовка швидше до самореалізації особистості, ніж підготовка до будь-якої професії”, – додав чиновник.

За словами заступника міністра, в Україні залишиться державне замовлення за тими спеціальностями, які можна спрогнозувати, а на решті залишатиметься невелика кількість держзамовлення та грантова система.

Варто нагадати, що на початку січня Кабінет міністрів схвалив законопроект, який передбачає перерозподіл коштів, які держава виділяє на фінансування безкоштовного навчання у вищих навчальних закладах (вузах).

Зокрема, замість фінансування повністю безкоштовного навчання для частини студентів держава виділятиме через “Дію” державні гранти, які компенсуватимуть частину вартості навчання на контрактній формі у вищому навчальному закладі (ВНЗ).

Джерело