Через постійні удари Росії по критичній інфраструктурі України в усіх регіонах відбуваються аварійні або віялові відключення електроенергії. Якщо у вас тривалий час немає світла, а свічки використовувати некомфортно, пропонуємо кілька корисних альтернатив.

Відключення світла в Україні: чим можна замінити свічки

Пропонуємо такі альтернативні варіанти, які допоможуть освітити приміщення, в деяких випадках навіть краще за свічку:

Коли немає світла: чим можна замінити свічки в домі

Світлодіодна стрічка — може працювати як від постійного струму, так і від батарейок (акумуляторів). Її можна вмикати в джерела постійного струму в 5, 12 або 24 Вольт (залежно від виду).

Гірлянда на батарейках — світлодіоди навіть від недорогих акумуляторів будуть горіти досить яскраво до 24 годин, потім яскравість слабшатиме. Зазвичай така гірлянда може пропрацювати на одних батарейках 2-3 дні.

Гасова лампа — такі лампи можна знайти в Мережі, де їх часто називають "туристичними". Однак варто пам'ятати, що для них потрібно додатково запастися гасом.

Світлодіодні ліхтарі — компактні, максимально економно використовують заряд батарейки чи акумулятора. Горіти можуть досить яскраво.

Найпростіший генератор — беріть такий, який дозволить включити кілька лампочок та чайник. Він коштуватиме недорого. Для більшого потрібні вже дорожчі варіанти.

Як зробити свічку без воску своїми руками

Якщо вас раптово застало вимкнення світла і напохваті немає жодного джерела освітлення, можна зробити свічку своїми руками. Вам навіть не знадобиться віск:

Візьміть будь-яку банку, чудово підійде з-під консерви або пива. В екстрених випадках допоможе навіть керамічне блюдце.

Також вам буде потрібна олія та вата.

Вату скрутіть в імпровізований гніт, закріпіть її на блюдці чи в банці.

В місткість налийте олію так, щоб вона трохи просочила вату.

Все, ви можете запалювати вашу свічку. Вона горітиме досить довго.

Джерело