Німеччина надасть Україні 1 млрд євро грантової допомоги для фінансування першочергових соціальних та гуманітарних видатків під час воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Кошти будуть надані Україні через механізм адміністративного рахунку Міжнародного валютного фонду.

Україна отримає від Німеччини мільярд євро допомоги

У Мінфіні зазначили, що отримання коштів очікується вже найближчим часом.

"Кошти будуть спрямовані до держбюджету України для фінансування першочергових соціальних та гуманітарних видатків під час воєнного стану", — йдеться в повідомленні.

Що відомо Міжнародний валютний фонд відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Наприкінці травня Україна отримала від Німеччини 150 млн євро кредиту на соціальні видатки та видатки в сфері освіти і охорони здоров’я. Міністри фінансів країн "Великої сімки" під час зустрічі 18-20 травня в німецькому Бонні планують узгодити пакет допомоги Україні в розмірі 15 мільярдів євро, а також обговорити альтернативу нафтовому ембарго щодо Росії. У Сенаті США 16 травня відбулось процедурне голосування за пакет фінансової допомоги Україні на суму у 40 мільярдів доларів. У Варшаві 5 травня відбулася донорська конференція, ініційована Польщею та Швецією для збору коштів Україні. Її учасники загалом зобов'язалися виділити 6,5 мільярда доларів гуманітарної допомоги. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 122. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело