З 70 хворих на день на прийомі в одного сімейного лікаря до 4-5 підтверджених випадків на тиждень. У Прилуках за останні місяці в рази зменшилася кількість хворих на коронавірус. Таку ж тенденцію спостерігають і в обласному центрі. Якщо наприкінці січня в лікарнях Чернігова перебували півтори сотні людей з ковідом, то зараз таких взагалі немає. В чому причина – далі у статті.

"На нашу думку, по-перше, у зв’язку з тим, що значно скоротилося населення міста на сьогодні. Не працюють ТРЦ в місті в повному обсязі, не працюють магазини, кафе, ресторани, міський транспорт. Тобто таке вимушене розмежування теж приводить до того, що люди не контактують", – розповів гендиректор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар.

Зараз же "коронавірус" щотижня виявляють у 4-5 хворих. Зменшилась кількість госпіталізованих із коронавірусом і в Чернігові. Зараз таких приймають в обласній та міській лікарні №2. Інфекційного відділення в районній лікарні нема – його артобстрілами зруйнували російські військові.

"Ті ковідні хворі, які там були, ми їх забрали на себе, ми госпіталізували в наше відділення, там було більше ніж 20 людей. Ситуація з ними теж стабільна, вони всі вилікувані та виписані", – повідомив Кухар.

У Прилуках ситуація з ковідом схожа. Стаціонарних хворих поменшало із лютого. Інфекційне відділення Прилуцької міської лікарні розраховане на 20 ліжок. Там лікують хворих на коронавірус з Прилук та Прилуцького району.

Пацієнтів зараз одиниці, розповіла інфекціоністка Альона Сім’ячко.

"На період початку військових дій у нас було десь 12-15 хворих".

Гендиректорка центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Слободенюк розповіла – у 2020-2021 роках кількість звернень до сімейних лікарів була дуже великою.

"Медичні працівники, я не перебільшую, якщо я скажу, що падали з ніг. 120-140 дзвінків на день, в тому числі і в пізні, вечірні години. Це понад 50-70 осіб на прийомі до одного лікаря".

Зараз же "коронавірус" щотижня виявляють у 4-5 хворих. Зменшилась кількість госпіталізованих із коронавірусом і в Чернігові. Зараз таких приймають в обласній та міській лікарні №2. Інфекційного відділення в районній лікарні нема – його артобстрілами зруйнували російські військові.

Скупчення людей у бомбосховищах і підвалах під час війни на загальну картину із коронавірусом не вплинула, сказав Владислав Кухар. Чернігівець Павло відчув симптоми хвороби за кілька днів до початку повномасштабної війни. Зранку 24 лютого він здав тест на ковід.

"Будь-який коронавірус перемагає вибух або постріл, все проходить миттю. У підвалі було 30-40 людей, серед яких маленькі діти. Я одразу всім сказав, що я підозрюю ковід, бо погано себе почуваю.Всі якось це зрозуміли і не було такого, що виганяли. Всі сказали, що ну ти хворієш, нічого страшного, проведемо дезінфекцію. Масок не було, а дезінфекція – була".

Результати свого тесту Павло так і не отримав. Не роблять ПЛР-тести на коронавірус у Чернігові й досі – є проблеми із доставкою. Сімейні лікарі користуються експрес-тестами, розповідає заступниця начальника управління охорони здоров’я ОВА Тетяна Лебедєва.

"Захворюваність є, вона не є критично. Але в кожній лікарні, яка у нас визначена для надання медичної допомоги хворим із коронавірусною інфекцією, є пацієнти".

За словами Лебедєвої, зараз по всій області в інфекційних відділеннях перебувають приблизно кілька десятків людей з коронавірусом. Ще одна з причин, чому кількість хворих стала меншою – високий відсоток вакцинованих жителів області, говорить Тетяна Лебедєва. Наразі в районах області є вакцина "CoronaVac". Щепитися в Чернігові можливості поки нема.

"В період, коли у нас почалася війна, і на регіональному нашому складі, і в медичних закладах був певний запас вакцини. З 8 березня у нас не було світла взагалі в місті. Для зберігання лікарських засобів також були порушені умови. Тому та вакцина, яка була в наявності в березні, була зіпсована. Вона буде утилізована в плановому порядку, зараз ми цим питанням не займаємось, вона просто вилучена і зберігається в окремих місцях".

Вакцину "Pfizer" до обласного центру мають привезти найближчими днями, сказала Тетяна Лебедєва. Зробити щеплення, в тому числі й бустерне, всі охочі зможуть у поліклініках.

Виконувач обов’язків заступника гендиректора обласного центру контролю та профілактики хвороб Артем Ярошенко розповів Суспільному, що з 24 лютого на Чернігівщині зафіксували 1572 підтверджених випадки коронавірусу. За 2,5 місяці до початку бойових дій в області таких хворих виявили понад 34 тисячі. За словами Ярошенка, це був пік захворюваності. Також він додав, що ці цифри не є показовими, а реальна кількість хворих більша. Просто часто люди не мали можливості звертатися до лікарів і робити тести.

Подробиці — у сюжеті:

Читайте також:

Президент відзначив державними нагородами трьох медиків з Чернігівщини

Джерело