50 тисяч флаконів "Ремдесивіру" мають поставити в Україну до 15 грудня.

Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко сказав під час робочого візиту до Харкова 26 листопада.

"Держава закупила "Ремдесивір" та віддала його у регіони. Ми побачили, що у цю хвилю значно зросло споживання "Ремдесивіру" у порівнянні з хвилею, яка була навесні. Це оперативно зобов'язало нас зробити додаткові закупівлі зараз вони будуть проведені. По договору, який укладено, до 15 грудня очікується постачання ще 50 тисяч флаконів, які будуть розподілені на регіоні", — сказав Ляшко.

Міністр охорони здоров'я Ляшко у Харкові назвав дату постачання партії

Директор департаменту охорони здоров'я Харківської обладміністрації Максим Хаустов додав, що регіон вже отримав "Ремдесивір", але про яку кількість флаконів йде мова, не уточнив.

Що відомо Ремдесивір розробили під час спалаху вірусу Ебола. В окремих випадках після його прийняття повідомлялося про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 та скорочення термінів госпіталізації, однак підтвердженої ефективності препарат не мав. У липні 2020 Єврокомісія дозволила лікувати коронавірус ремдесивіром. Міністерство охорони здоров'я України також внесло зміни до протоколу лікування COVID-19, розширивши його застосування. На початку листопада 2020 року стало відомо, що Україна закупила 28200 флаконів для лікування хворих на COVID-19 та почала розподіляти їх по лікарнях. У листопаді 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про відсутність суттєвого впливу ремдесивіру на такі показники, як смертність, необхідність штучної вентиляції легень, терміни покращення клінічних показників та не рекомендувала його використовувати під час лікування COVID. Водночас у ВООЗ зазначили, що це не означає, що ремдесивір не має переваг й підтримала продовження клінічних випробувань для деяких типів пацієнтів. На травень 2021 року за протоколом надання медичної допомоги для лікування COVID-19 в Україні, як додаткова терапія (за клінічними показаннями) ремдесивір може призначатися під час стаціонарного лікування пацієнтам, що належать до груп ризику прогресування до тяжкого або критичного перебігу захворювання та мають ознаки пневмонії. Читайте також

В обласній клінічній лікарні у Харкові — нестача препаратів для хворих на COVID

"Звертаємося постійно": що кажуть в ОДА про поставки ремдесивіру на Харківщину

Джерело