Обласна дитяча інфекційна лікарня заповнена на половину, потрібно ще близько 30% медпрацівників усіх спеціальностей. У лікарні зараз перебуває 157 дітей, четверо у реанімації.

Про це сьогодні повідомив директор медзакладу Дмитро Кухар. Каже, за останні два тижні пацієнтів з підозрою або підтвердженим COVID тут побільшало втричі. На день приймають до 50 дітей.

"Усього нині у лікарні 157 людей. Декілька днів тому доходило до 200. Приймаємо усіх. Зараз чотири людини у реанімації. Усі на кисневому забезпеченні, на потоці кисню, але жодної людини на апараті немає", — розповів Кухар.

Дитяча інфекційна лікарня у Харкові потребує лікарів: госпіталізація зросла втричі

Симптоми коронавірусу у дітей з минулої хвилі не змінились, каже Кухар:

"Підвищення температури, температура, що погано знижується, в першу чергу, як і у дорослих, це кашель, це задишка, низька сатурація. І у дітей ще бувають різні прояви на цьому тлі, чим менше дитина. Це і кишкові прояви внаслідок інтоксикації, і неврологічні ускладнення".

В інфекційні лікарні перебуває донька Антона. Їй два роки та вісім місяців, у дівчинки виявили штам "Дельта", поклали до лікарні три тижні тому. Батько приїхав передати для дитини продукти. Каже, у палатах холодно.

"Лікарів зараз мало тут. Тобто там важко їм працювати. Але гірше за все, що дитина вийшла з реанімації і її одразу заселили в холодну палату, і там вона ще застудилася. І тепер лежить, тепер купа антибіотиків. Кишківник, травна система в неї страждає", — каже Антон.

Ліжка для дітей з коронавірусом тут зайняті на половину. Ліків та засобів особистого захисту у лікарні достатньо, каже Кухар. Не вистачає лише медиків.

Що відомо З початком навчального року в області зросла кількість хворих дітей — у вересні на коронавірус захворіли 123 школярі. Хворобу також підтвердили у 47 освітян — розповідала Суспільному 17 вересня директорка обласного центру контролю та профілактики хвороб Любов Махота. 27 вересня стало відомо, що у Харкові 90% ліжок для хворих на COVID зайняті. З 1 жовтня чорнобильський диспансер та пологовий будинок №2 знову почнуть приймати хворих на коронавірус через збільшення захворюваності в регіоні.

Джерело