Так званий "Грінпа"с – єдиний сертифікат про отримання двох доз вакцини на всій території ЄС

Без щеплення від коронавірусу в Італії на роботу зась. Таке рішення ухвалила влада країни. Таким чином, Італія – перша країна в Європейському Союзі, яка ухвалила обов'язкове щеплення для працівників державних підприємств. Так званий "Грінпа"с – єдиний сертифікат про отримання двох доз вакцини на всій території ЄС. Італійців такі обмеження обурили.

"На мою думку – це нечесно. Я вільний громадянин і маю право вирішувати – отримувати мені грінпас чи ні. Коли є примус – це вже диктатура, а не демократія", – сказав італієць Ніко.

Масові протести і голодні демонстрації: як частина європейців реагує на обов'язковість COVID-паспортів (Відео)

"Я не погоджуюсь на примус. Але я також підтримую захист здоров'я інших. Тому людей, які не хочуть вакцинуватися, потрібно ставити в умови, коли вони не зможуть заразити інших", – вважає Роберто.

Італія – друга в Європі країна за кількістю жертв коронавірусу: там померли більш як 130 тисяч людей. У деяких країнах ЄС "грінпас" є обов'язковим у галузях туризму та розваг, але жодна країна ще не запроваджувала вимог вакцинації до працівників державного сектору чи приватних фірм.

Тим часом у Франції до обов'язкового щеплення зобов'язують медиків. Тих, хто відмовиться вакцинуватися – не допустять до роботи й перестануть виплачувати заробітну платню. Але звільняти працівників не зможуть. Так постановив Конституційний суд Франції. Роботодавцям, у яких медперсонал не буде вакцинованим, загрожує штраф – до 4000 євро. Працівники лікарні в Ніцці вийшли на голодний протест.

"Журналіст мені сказав, що 95% медичного персоналу отримали щеплення. 30 чи 40% з них ухвалили таке рішення в останній момент. Не тому, що їх переконали, а тому, що змусили", - обурюється пожежний офіцер лікарні Тьєррі Пейзон.

"Ми виступаємо проти обов'язкових ковід-сертифікатиів від самого початку. Ми визнаємо цей закон нечесним, а Франція більше не є країною, де поважають права людей", - переконана француженка.

Напередодні у столиці Словенії спалахнули масові демонстрації проти уряду. Тепер без ковід-паспортів не пустять практично у жодну установу. Це стосується і офісів, і культурних закладів, і навіть більшості магазинів та заправок. Влада запевняє - що не мала вибору, адже кількість нових інфекцій - стрімко зростає. І вже становить понад 1300 випадків на добу кілька днів поспіль. Це чималий показник для Словенії з населенням 2 мільйони. Востаннє такі показники були у квітні. Чи залишаться обов'язкові паспорти вакцинації в ЄС після хвилі протестів – поки що невідомо.

Марія Писаренко, Павло Штельмах, "5 канал".

Джерело