На Рівненщині за минулу добу, 3 серпня, лабораторно підтвердили 29 нових випадків захворювання на COVID-19. Про це інформу є оперативний штаб при ОДА зранку 4 серпня. Це найбільший показник захворюваності за останній місяць. Вік хворих від 20 до 66 років. Від ускладнень ніхто не помер.

Нові випадки інфікування виявили в жителів у:

Рівненському районі – 22 (м. Рівне – 13, м. Костопіль – 2, с. Комарівка, с. Шпанів, м. Здолбунів – 2, с. Богдашів – 2, с. Новий Корець); Дубенському районі – 6 (м. Дубно – 4, с. Птича – 1, с. Козин – 1); Вараському районі – 1 (м. Вараш).

У Рівненській області офіційно зафіксували 79 751 випадок захворювання на коронавірусну хворобу з початку пандемії. Кількість смертей становить 1 208 випадків. Одужали 78 412 людей. За останню добу одужала одна людина.

COVID на Рівненщині: 29 нових підтверджень, це найвищий показник за місяць

Станом на 4 серпня кількість активних хворих в області, за офіційними даними, становить 131 людину. Завантаженість лікарень ковід-пацієнтами 3,15%, напередодні такий показник був 2,81%.

Читайте також: Чим особливий штам "Дельта" і як його розпізнати. Пояснюють лікарі

Добова динаміка COVID-підтверджень за тиждень:

03 серпня – 29 (жодної смерті); 02 серпня – 15 (жодної смерті); 01 серпня – 4 (жодної смерті); 31 липня – 5 (жодної смерті); 30 липня – 12 (жодної смерті); 29 липня – 6 (1 смерть); 28 липня – 15 (жодної смерті); 27 липня – 8 (жодної смерті).

Протягом доби провели 977 ПЛР, 361 ІФА дослідження, а також 400 швидких тестів.

Читайте також: Чи готова Україна до нової хвилі пандемії. Коментує лікар

За добу COVID-19 в Україні підтвердили у 827 людей. Рівненщина наразі на 13-му місці серед областей за кількістю підтверджених випадків коронавірусу.

Перше місце за Харківщиною, де виявили понад 149 тисяч випадків. Далі у порядку спадання ідуть Одеська, Львівська, Дніпропетровська, Київська, Запорізька, Донецька, Хмельницька, Житомирська, Івано-Франківська, Черкаська, Чернівецька та Рівненська.

Лідером серед міст залишається столиця України, де кількість підтверджених випадків перетнула 219 тисяч. Детальні дані зображені на інтерактивній мапі ТУТ.

Вакцинація

В Україні за добу 3 серпня проти COVID-19 вакцинували 153 258 людей. Одну дозу отримали 89 892 людини, повністю імунізовані – 63 366 людей.За даними МОЗ, в Україні наразі сертифіковані чотири вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19:

AstraZeneca (Covishield, SKBio) індійського, корейського та італійського виробництва — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) для екстреного використання. Ефективність — 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше. CoronaVac/Sinovac Biotech — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів Схвалена ВООЗ для екстреного використання. За наявними дослідженнями ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами. Comirnaty/Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років. Moderna — це мРНК-вакцина, розроблена американською фармацевтичною компанією Moderna. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Схвалена ВООЗ для екстреного використання. Ефективність вакцини Moderna через 14 днів після введення першої дози, становить приблизно 92%. Згідно з дослідженнями виробника, через пів року після введення другої дози вакцина ефективна на 90%. Крім того, вона на 95% захищає від тяжкого перебігу захворювання. Також у Moderna зазначають, що вакцина на 100% ефективна для дітей у віці від 12 до 17 років. Що відомо У Центрі громадського здоров'я заявили, що держава гарантує, що всі, хто отримав першу дозу вакцини проти COVID-19, отримають другу, й розповіли, як діяти, якщо виникли проблеми. МОЗ розповіло про те, якими можуть побічні ефекти вакцинації проти COVID-19 і в яких випадках слід звертатися за допомогою лікаря. У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників. Уряд продовжив карантин до 31 серпня.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело