ВООЗ в рамках гуманітарної допомоги передала Україні 2 000 тестів на визначення штаму "Дельта". Вони дозволяють виявити інфікування "Дельтою" упродовж 7-8 годин після отримання зразка.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я - головний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Це доволі швидкий метод, який не дає стовідсоткової гарантії того, що штам "Дельта" буде ідентифікований. Оскільки єдиним золотим стандартом все одно буде залишатися секвенування. Ці тест-системи дозволяють отримати результат і встановити підозру на інфікування штамом "Дельта" впродовж 7-8 годин після отримання такого зразка. Зараз вони є доступними на рівні Центра громадського здоров'я МОЗ", — розповів Кузін.

ВООЗ передала Україні 2 тисячі тестів на визначення штаму

За його словами, найближчими тижнями тест-системи будуть розподілені по областях: "Це не первинне дослідження, ці дві системи будуть використовуватися лише у тому випадку, коли треба буде підтвердити або розібратися в тому, яким саме штамом викликаний той чи інший спалах на території області, або якщо ми будемо фіксувати якісь атипові випадки перебігу коронавірусної хвороби".

Що відомо Станом на 28 липня на території України зареєстровані 17 випадків інфікування збудником COVID-19 штаму "Дельта". У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, до кінця року Україна отримає додатково понад 47 мільйонів доз вакцини від COVID-19. Компанія Pfizer заявила, що після щеплення третьою дозою їхнього препарату, кількість антитіл проти штаму коронавірусу "Дельта" збільшується у п'ять разів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело