25 січня в Україні відзначатимуть Тетянин день — християнське свято, назване на честь святої мучениці Тетяни, яка жила в Римі. Суспільне зібрало традиції та прикмети цього дня.

Традиції свята

Раніше у селах цього дня дівчата ворожили й пекли коржі у вигляді сонця, які не можна було різати — лише розламувати руками. Кожен член родини отримував свій шматочок "сонця". Люди вірили, що він подарує силу, здоров'я та тепло.

Й нині цього дня вважається "небезпечним" знаходитися в неприбраному будинку. Деякі люди вірять, що це може призвести до нещасть та поганих наслідків. Крім того, цього дня не можна відмовляти у допомозі тим, кому вона потрібна, інакше людина, яка проігнорували проблему іншого, може сама потрапити у біду.

Українці святкують Тетянин день. Традиції та прикмети свята

Також у Тетянин день не заведено відмовлятися від роботи й сваритися, особливо у сімейному колі. 25 січня варто бажати всім добра і злагоди. Крім того, цього дня варто утримуватися бід алкоголю, а натомість пити трав'яний чи зелений чай.

Раніше в Україні у день Тетяни люди починали ранок з походу до церкви й церковного молебну, однак нині ця традиція трохи відійшла.

25 січня також відзначають іменини Тетяни.

Прикмети Тетяниного дня Сонце тепло гріє — варто чекати раннього прильоту птахів; Якщо цього дня морозно і ясно — бути гарному врожаю; Тепло і заметіль — врожаю не буде; Якщо йде сніг — бути влітку частому дощу; Теплий дощ пішов — до ранньої весни; Скільки на небосхилі яскравих зірок — стільки буде теплих днів у лютому; Весна буде ранньою, якщо сьогодні почули каркання ворон; Лелеку зустрів — буде щасливий день. Читайте також

"Відродження карнавалу": у Львові відкриють фотовиставку про свято Маланки

Листи до Санти. На адресу львівської школи надійшла відповідь з Лапландії

Українці святкують Старий Новий рік. Традиції та прикмети свята

Джерело