Skip to main content

Нью-Йорк розірве контракти з організацією Трампа через заворушення в Капітолії

14 465
Нью-Йорк розірве контракти з організацією Трампа через заворушення в Капітолії

Про це повідомляє видання The New York Times.

Контракти стосуються двох ковзанок у Центральному парку, каруселі та гольф-поля “Trump Golf Links” на Фейрі Пойнт, міському полі для гольфу в Бронксі.

Де Блазіо заявив, що місто розриває контракти, оскільки президент Трамп підбурював до насильства.

“Підбурювання повстання проти уряду США явно є злочинною діяльністю. Місто Нью-Йорк більше не буде мати нічого спільного з організацією Трампа”, – сказав де Блазіо. 

Хоча місто і раніше розглядало можливість скасування контрактів з організацією Трампа, де Блазіо заявив, що насильство у Вашингтоні кваліфікується як злочинна діяльність, згідно з якою Нью-Йорк має право розірвати зв’язки з компанією.

Зазначимо, що Білл де Блазіо, демократ, якому залишився на посаді приблизно рік, заявив, що очікує оскарження рішення міста в суді.

“Ми перебуваємо на міцній юридичній основі”, – сказав мер.

Після заворушень у Капітолії багато компаній та установ розірвали контракти з бізнесом сім’ї Трампа, зокрема Чемпіонат PGA 2022 року, який мав проходити в Національному гольф-клубі Трампа в місті Бедмінстер, штат Нью-Джерсі.

Рішення міста стане різким докором з боку рідного міста Трампа, на яке він неодноразово нападав під час передвиборчої кампанії, коли невдало балотувався на другий термін.

Організація Трампа керує ковзанками Wollman біля південного краю Центрального парку та Lasker у північному кінці парку. Термін дії обох контрактів повинен був закінчитися у квітні.

Офіс мера заявив, що повідомляє організацію Трампа про початок процесу скасування угод. Скасування контракту щодо каруселі, яка зараз закрита, набере чинності через 25 днів, ковзанки перестануть функціонувати через 30 днів. Контракт на поле для гольфу є складнішим і його розірвання може зайняти кілька місяців.

Де Блазіо заявив у середу, що міська угода з полем для гольфу з організацією Трампа “ніколи не повинна укладатися”.

Мер вперше запропонував розірвати зв’язки міста з компанією у 2015 році, коли Трамп висловив зауваження латиноамериканцям. Але тоді деякі юридичні експерти стверджували, що скасування договорів оскаржать у суді.

Угоди містять формулювання, що забороняє “довільні” або “примхливі” причини скасування, якщо рішення, було мотивоване просто особистою неприязню щодо президента.

Марк Левін, депутат від Манхеттену, який давно підтримує розрив зв’язків з організацією Трампа, відсвяткував цю новину.

“Це довгоочікуваний та запізнілий крок”, – написав він у Twitter.

Нагадаємо, натовп прихильників Дональда Трампа, що штурмували Капітолій США в середу, охоплював адептів теорії змови QAnon, на підтримку яких президент висловлювався публічно, і членів екстремістської організації Proud Boys. 

Під час зачистки Капітолія від протестувальників загалом було затримано понад півсотні осіб, серед яких половина — безпосередньо у приміщеннях Конгресу. Про учасників протесту, імена яких стали відомі ЗМІ, читайте в матеріалі.

Жертвами подій 6 січня стали 5 осіб. Про смерть 4 осіб стало відомо того ж дня. Однією з жертв стала прихильниця Трампа та QAnon Ешлі Беббіт. 8 січня помер офіцер поліції Браян Сікнік, який отримав травми під час штурму Капітолія. #Букви розповідали, що відомо про офіцера, який загинув.

  • Детально про події 6 січня у Вашингтоні та безпосередньо в Капітолії — в матеріалі.

Джерело


Схожі статті

загрузка...