Свіжі дані

Банки та обмінки завмерли в очікуванні: яким буде курс долара найближчими днями – з’явився прогноз

Опубліковано прогноз курсу долара в Україні на тиждень з 11 на 17 березня
В останні місяці курс валют в Україні змінюється залежно від ситуації у країні та світі. Начальник департаменту казначейства Глобус Банку у коментарі РБК-Україна поділився прогнозом щодо курсу долара з 11 по 17 березня 2024 року.

Насамперед йдеться про частково лібералізований міжбанк, де регулятор м’яко корелює курси через механізм валютних інтервенцій.

Лісовий пояснив, що інтервенції спрямовані на те, щоб стабілізувати (урівноважити) попит та пропозицію. Це означає, що обсяг “вливань” валюти на міжбанк може промовисто свідчити про поточний рівень попиту.

Аналітик поділився, що з другої половини до кінця лютого НБУ скорочував обсяги інтервенцій. У середньому це було вдвічі — з 500-600 млн доларів до 200-300 млн доларів на тиждень.

Але попри це попит на валюту був дещо вищим, ніж пропозиція — у середньому на 10%. Це стало головною причиною багатоденного зростання курсів на 2,5-3%.

Але не виключено, що будуть і зворотні процеси: регулятор, тобто НБУ може збільшити обсяги інтервенцій або поточний попит стане меншим за пропозицію.

Тому українцям варто нормально реагувати на зміни на валютному ринку, навіть якщо кілька днів поспіль спостерігається зростання чи зниження курсів. Лісовий заявив, що це неодноразово наголошували в НБУ.

Вільний ринок завжди досить мінливий, проте найголовніший аспект — відсутність поривчастих і загрозливих курсових змін. За словами банкіра, на цю мить ринок убезпечений від швидкісного зростання чи зниження валютних курсів.

За прогнозом Лісового, протягом наступного тижня очікується, що межі допустимих коливань залишаться майже без змін: 38,5-39,25 грн/долар та 41,5-43 грн/євро на міжбанку та 38,8-39,9 грн/ долар та 41-43 грн/євро на готівковому ринку.

Джерело