Більше ніж півтора десятка ворожих атак відбили напередодні українські воїни на Оріхівсько-Токмацькому відтинку фронту. Окупанти знову посунули вперед в околицях Роботиного та Вербового піхотою за підтримки бронетехніки.

Про це йдеться у репортажі кореспондента ТСН Олександра Моторного.

Окупанти нещадно обстрілюють передову на Запоріжжі

На околиці Оріхова, що на Запоріжжі, постійно лунають вибухи.

Наступ окупантів на Роботине: що кажуть воїни ЗСУ про брак снарядів і як Росія стирає прифронтове місто

"Від РСЗВ до КАБів, до стволки різних калібрів. Робота артилерії збільшилася раз у 10", – каже Віталій, артилерист 128-ї ОГШБр.

Окупанти просто засипають передову сотнями важких артилерійських снарядів і реактивних ракет.

"Коли у них ідуть штурми, так у 8 ранку прокинувся, вийшов на вулицю – і все! Сторона Роботиного – Оріхова не замовкає арта", – каже Віталій, артилерист 128-ї ОГШБр.

Жителі Оріхова кажуть, що росіяни стирають їхнє місто

Про те, що окупанти знову штурмуватимуть Роботинський виступ, цивільні у прифронтовому Оріхові відчули майже одночасно з українськими військовими на самому нулі.

Жителька міста Оріхів Ніна каже, що від її міста до Роботиного – лише 6 кілометрів, а тому зараз вона чує постійні вибухи. Ця жінка пережила вже не один десяток прильотів російських снарядів. Вижила навіть у пожежі, коли після чергового розриву спалахнула її оселя. Натомість найстрашніше, зізнаються мешканці Оріхова, то авіаційні бомби.

Володимир не так давно повернувся до Оріхова. Коли на початку ворожого вторгнення окупанти почали розстрілювати місто з артилерії, разом з дружиною Володимир виїхав до Запоріжжя. Пів року тому його дружина померла. Жити самому у великому місті, хоча й у відносній безпеці, зізнається чоловік, просто не стало сил. З парою котів і двома собаками він мешкає в Оріхові.

Одного дня упродовж кількох хвилин окупанти скинули по Оріхову 6 авіабомб. У місті зовсім не залишилося вуцілілих споруд. Навіть церкву, що її куполи видно на багато кілометрів довкола, ворожа артилерія не оминула.

У місті дотепер живуть близько 700 людей.

Що кажуть воїни ЗСУ

Артилеристи 128-ї гірсько-штурмової бригади тут воюють на Д-20. Їхнє завдання – підтримати побратимів на передньому краї та змусити ворожу арту припинити артилерійські удари по Оріхову.

"У нас максимум дати їм один снаряд, щоб вони заспокоїлися – і все! Тому що БК немає", – каже "Кавабанга", головний сержант артилерійської батареї 128-ї ОГШБр.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини ТСН 20:00 за 8 березня 2024 року | Новини України

Нагадаємо, що відомо про наступ окупантів на Часів Яр.

Читайте також:

  • Правоохоронці розслідують 45 фактів вбивств українських полонених
  • Зеленський пояснив, чому насправді Путін почав війну проти України
  • Яка зброя змінить перебіг війни в Україні: Зеленський відповів

Джерело