У Луцьку судять чоловіка, який робив “багатодітними батьками” охочих виїхати за кордон. Слідство встановило, що він разом за спільником підшукував одиноких матерів з кількома дітьми, які погоджувалися за гроші записувати своїх дітей на “нових батьків”.

Про це йдеться у сюжеті ТРК “Аверс”.

На Волині мати-одиначка записала своїх 9 дітей на військовозобов'язаних: як вона це пояснила (відео)

Так, під час одного із судових засідань у цій справі допитали одну з багатодітних матерів-учасниць схеми. Жінка переконувала, що дітей записала на батьків за власною ініціативою, бо “хвилювалася, щоб їх не забрали на війну”.

Проте чоловік опинився на лаві підсудних саме через звинувачення в тому, що сприяв військовозобов'язаним ставати фіктивними батьками. Зараз цього бізнесмена утримують під вартою, а одну з багатодітних матерів допитували як свідка. Проте вона каже, що знати не знає підсудного.

Жінка має дев'ятеро дітей від різних чоловіків. У суді вона заявила, що з батьком кожної своєї дитини колись жила в цивільному шлюбі, а під час війни запереживала, що когось із них можуть забрати, тому проявила ініціативу і запропонувала їм позаписувати їх батьками дітей офіційно.

В суді з'ясувалося, що всі батьки раптово з'явилися 2023 року, а згадати імена всіх своїх “цивільних чоловіків”, яких вона записала батьками, в залі суду жінка не змогла.

Прокурор: Перерахуйте, як називаються ваші діти. З прізвищами, з іменами.

Алла: Добре… Ученко Марина, Ученко Марійка, Ученко Рада – вони на одному батькові.

Суддя: Це на кому?

Прокурор: Хто їхній батько? Ви пам'ятаєте?

Алла: Мають набирати, дзвонити, просто я забуваюся. Забулася…

Прокурор: Можете назвати номер телефону чоловіка, може, маєте мобільний?

Алла: У мене поки побився телефон. Він випав…

Прокурор: Просто перед судовим засіданням?

Алла: Ні, я просто йшла до машини з дитиною і він упав…

Також жінка в суді почала переконувати, що всі батьки її дітей зараз перебувають на заробітках за кордоном і звідти надсилають їй гроші “по 300, 500 доларів на місяць”.

Судді продовжили розбиратися, де чиї діти та на кого записані. Врешті порахувавши всіх дітей і допитавши свідка, суддя вирішив оголосити в засіданні перерву.

Нагадаємо, в Луцьку до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Підсудний сам прийшов до ТЦК, щоб зареєструватися в Луцьку, а коли йому дали повістку – ухилився від мобілізації.

Читайте провідні новини дня:

  • Якою буде війна в Україні навесні 2024-го: важливі прогнози від експертів 
  • Ракета влупила за 500 метрів від кортежу Зеленського: що відомо про замахи на президента
  • У Шольца свої плани на Україну: стало відомо, чому Німеччина насправді не дає далекобійні ракети

Джерело