Служба безпеки України ( СБУ) повідомили про підозру мешканці тимчасово окупованого Бердянського району Запорізької області. За даними слідства, вона добровільно очолила одну зі шкіл міста Бердянськ, де впроваджувала стандарти російської освіти.

Про це сьогодні, 6 березня, повідомили в Запорізькій обласній військовій адміністрації.

За даними слідства, підозрювала добровільно очолила Бердянський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №8. Обіймаючи посаду директора школи, жінка впроваджувала стандарти російської освіти у навчальний процес:

"Підозрювана дала вказівку знищити всі українські підручники та прибрати з території школи всю українську символіку, а на її місці встановити російську. За її вказівкою дітям були видані навчальні посібники РФ, а навчання велося виключно російською мовою", — йдеться у повідомленні.

Також, за даними слідчих СБУ, підозрювана організувала у школі спортивні змагання на підтримку російської армії:

Впроваджувала в освітній процес стандарти РФ: СБУ повідомили про підозру у колабораціонізмі освітянці з Бердянська "Підозрювана провела у закладі спортивні змагання під егідою РФ з метою підтримки війни та пропаганди «русского мира». Учасників нагороджували грамотами з гербовими печатками РФ та медалями із триколором".

Фігурантці справи заочно повідомили про підозру за ч. 3 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Якщо її провину буде доведено, їй загрожує позбавлення волі до трьох років з позбавленням права займатися певною діяльністю чи займати певні посади на строк до 15 років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело