В даний час, коли принципи ґендерної рівності стали незаперечною нормою, окремі прояви дискримінації за статевою ознакою все ще мають місце.

Про один із таких випадків повідомила українська захисниця Ірина Бобик, яка стала свідком неприпустимої поведінки провідника пасажирського поїзда.

Провідник

Провідник

У її публікації на сторінці у соціальній мережі Facebook вона зазначає, що під час посадки на потяг "Львів - Запоріжжя" провідник на ім'я Петро Ковбасюк категорично відмовлявся впускати у вагон жінок-пасажирок. Свою незрозумілу позицію він доводив тим, що першим має зайти чоловік. Ситуація загрожувала затримкою відправлення складу, адже серед тих, хто чекає на посадку, спочатку не виявилося жодного пасажира чоловічої статі.

Жінка намагалася вирішити конфлікт мирним шляхом, апелюючи до здорового глузду провідника і нагадуючи, що ми живемо у ХХІ столітті, коли жінки мають рівні з чоловіками права. Однак подібні аргументи не справили на чоловіка жодного враження. Лише коли Ірина зазначила, що вона військовослужбовець, провідник змінив свою позицію та пропустив групу жінок у вагон.

Сама Бобик не вважає цей інцидент надзвичайно серйозним, проте зазначає, що бореться не за те, щоб у тилу її принижували та ставилися як до "нелюдини" через застарілі забобони та упередження.

Провідник

Джерело