Провідник поїзда «Львів – Запоріжжя» відмовлявся розпочати посадку жінок, мотивуючи свої дії тим, що першим до вагона має зайти пасажир чоловічої статі.

Про це повідомила військовослужбовиця та письменниця Ірина Бобик.

За її словами, чоловіка-пасажира не було, тому жінки чекали на пероні. Ірина запевняє, що намагалася розвʼязати ситуацію мирно, проте провідник не реагував.

УЗ потрапила у сексистський скандал: подробиці

«Лише мої аргументи, що я чинна військовослужбовиця, подіяли, і він зрештою пропустив нас у вагон. Я, звісно, розумію, що ситуація не кінець світу. Але я за те воюю, щоб у тилу мене змушували себе відчути недолюдиною на догоду магічному мисленню і давнім забобонам?» — наголосила військова.

Вчинок провідника вона назвала проявом сексизму.

У коментарях до допису багато жінок підтвердили, що також стикалися з подібними ситуаціями.

«Укрзалізниця» перепросила й запевнила, що компанія дотримується принципу рівноправності пасажирів, а також працює над підвищенням кваліфікації провідників. Там пообіцяли привернути увагу працівників до поточної ситуації та провести «процес перевиховання».

«Ми не забобонні й серйозно ставимося до [цього] випадку і зобов’язуємося ретельно розглянути цю ситуацію та вжити необхідних заходів», — заявили в «Укрзалізниці».

Джерело