Питання про цифри дискутується, зазначив народний депутат

У програмі "Час: Online" з Марією Скібінською на "5 каналі" народний депутат від "Голосу", матрос Сил спеціальних операцій ЗСУ Роман Лозинський розповів про демобілізацію військовослужбовців.

Дивіться повний випуск програми:

Нехай держава скаже, чи я тут довічно – нардеп-військовий про демобілізацію (Відео)

"Законопроєкт про мобілізацію, знаєте, він для когось про мобілізацію, але для сотень-сотень тисяч наших хлопців і дівчат – це закон про найперше – демобілізацію. Тому що ті, хто пішов добровольцем, на першому етапі цієї повномасштабної війни, ті хто захищав нашу країну ще до повномасштабної війни, хто з 2014 року, хтось пізніше, і вступили в цю фазу війни, будучи на позиціях, для них – дуже резонне питання: "Коли ми зможемо, щонайменше відпочити, щонайменше ротуватися?". А взагалі, "Нехай держава мені скаже, чи я тут довічно? Чи до поранення? Чи, не дай Боже, до смерті? Чи є якийсь період?", – сказав він.

Лозинський додав: "Звучали різні цифри, я не буду, знаєте от, жонглювати цифрами. Бо хтось каже 18 місяців, хтось каже 36. 18 місяців уже минуло, вже 24 минає, вже пішов 3 рік повномасштабного вторгнення (ред. – росії). І всі, хто каже 18 місяців чи 24 місяці, ну, хай вони тоді будуть послідовні і скажуть: а якщо в нас уже 24 місяці, то хто завтра буде на цих позиціях? Щоб росія не рухалася на Київ і на інші наші міста. От просто чесно відповість. Тому я би тут не спекулював цифрами, бо от люди би хотіли почути якісь цифри ближче до 18 чи 24 місяців для демобілізації. Але, на превеликий жаль, це неможливо".

"Це неможливо, бо нам потрібен час на те, щоб набрати нових людей, їх навчити, їх підготувати. Як ми знаємо, дуже важливо, якщо ми говоримо про бойові дії, це таке включення в бойові дії. Якщо ми хочемо, щоб це було ефективно, щоб це було зі збереженням життів, теж має проходити поступово. Це не може бути зразу", – розповів нардеп.

Лозинський зазначив: "Тому тут питання про цифри дискутується, але точно, що зараз ми будемо відстоювати на комітеті, – це градація. В нас є штурмові бригади. В нас є бригади спеціальних операцій, розвідки. В нас є піхота, яка постійно виконує завдання на найгарячіших напрямках, стримуючи ворога, вгризаючись в землю, в окопах зупиняючи їх (ред. – окупантів) місяцями, роками. Чи ризик, в якому вони воюють, співмірний з іншими теж важливими посадами? Фінансистів, бухгалтерів, кадровиків. Є дуже багато інших теж посад, вони всі працюють на перемогу, але ризик там зовсім інший. Чи має бути однакова кількість періоду служби і в бойових посад, і в тилових посад? Наше переконання – ні, це має бути відповідне ранжування, має бути відповідний коефіцієнт. Це все можливо порахувати".

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада ухвалила законопроєкт про демобілізацію строковиків.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело