"Золото" світової першості в Глазго відійшло австралійці Оліслагерс.

На чемпіонаті світу-2024 з легкої атлетики у приміщенні визначилася нова чемпіонка світу. Перемогу в Глазго здобула австралійка Нікола Оліслагерс.

Від України на змагання були заявлені дві стрибунки: Юлія Левченко та Ярослава Магучіх, що вперше відстоювала титул у приміщенні після дебютного "золота" 2022 року в Белграді.

Магучіх підходила до змагань із двома впевненими перемогами в сезоні-2024: українка здобувала "золото" в німецькому Котбусі та Нью-Йорку. Левченко від початку року обмежилася лише домашніми змаганнями, зокрема стала чемпіонкою України в приміщенні.

Ярослава Магучіх стала віцечемпіонкою світу зі стрибків у висоту в приміщенні: результат

У фіналі світової першості в шотландському Глазго суперницями українок стали олімпійська віцечемпіонка Токіо-2020 Нікола Оліслагерс, чемпіонка Європи серед юніорок Ангеліна Топич, представниці топ-10 світового рейтингу Морган Лейк та Лія Апостоловскі, серед інших.

Як пройшов фінал чемпіонату світу? Юлія Левченко вибула другою з десяти стрибунок: подолала 1.84 метра з першої спроби, але не реалізувала три спроби на висоті в 1.88 метра — дев'яте місце. Ярослава Магучіх розпочала змагання лише з планки у 1.92 метра, яку подолала з першого стрибка. Однієї спроби українці вистачило і на висоті в 1.95 метра. Після п'ятої планки турніру — 1.97 метра — Магучіх вийшла в одноосібні лідерки змагань. Із шести спортсменок, що продовжували виступи, лише українка реалізувала свою першу спробу та продовжувала йти без помилок. Після стрибків конкуренток на 1.97 метра Магучіх гарантувала собі місце на подіумі: на висоту в 1.99 метра, крім Ярослави, виходила лише Оліслагерс. Словенка Апостоловскі, що перенесла планку з попередньої висоти, достроково завершила змагання через ушкодження із "бронзою". Магучіх та Оліслагерс не реалізували свої стартові спроби на 1.99 метра. Доля чемпіонства звелася до останніх, третіх спроб двох стрибунок: австралійка планку підкорила, натомість Ярослава втретє зачепила планку і завершила змагання зі "сріблом". Медаль Магучіх — перша для України на ЧС-2024 з легкої атлетики у приміщенні. Для самої ж українки це друга нагорода після "золота" на ЧС-2022. Оліслагерс штурмувала висоту 2.02 метра. Однак жодної з трьох спроб не використала, завершивши виступи з результатом 1.99 м. ЧС-2024 у приміщенні. Стрибки у висоту — жінки Нікола Оліслагерс (Австралія) — 1.99 метра Ярослава Магучіх (Україна) — 1.97 м Лія Апостоловські (Словенія) — 1.95 м

...

9. Юлія Левченко (Україна) — 1.84 м

Джерело