Посадовиця Висоцька: злочини теж дуже різні, зокрема, ДТП

Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в коментарі LIGA.net розповіла, як проходитиме можлива мобілізація засуджених.

За її словами, про можливу мобілізацію в'язнів Міністерство юстиції отримує різні позиції від військових: дехто це "абсолютно засуджує", а дехто "брав би увʼязнених і засуджених сотнями".

У Мін'юсті розповіли, як проходитиме ймовірна мобілізація в'язнів (Відео)

Посадовиця зауважила, що необхідно бути обережним у механізмах того, хто і як вирішує, мобілізувати таких людей чи ні. Водночас вона наголошує на тому, що запит військових у цьому є обовʼязковим.

"Якщо вони не хочуть мати таку людину в підрозділі, бояться її або не хочуть окремо з нею займатися, ми просто не прийматимемо перше рішення і не подаватимемо на розгляд суду", – розповіла заступниця міністра юстиції.

Вона пояснює, що "злочини теж дуже різні", зокрема, дорожньо-транспортні пригоди та злочини з необережності.

"Цей механізм – вирішувати це через суд, його наразі не існує. І тут ключові –  дискусія у парламенті та запит військових. Тоді можна проаналізувати, які категорії змотивовані та справді допомогли б війську. Тоді можна брати фідбек від командирів. Із 26 000 людей ми ще можемо обирати – за різними статтями й параметрами", – заявила вона.

Зауважується, що законопроєкт про мобілізацію розв'яже це питання, а Мін'юст зробив такі формулювання, що коли ухвалять закон, то можна буде одразу починати працювати з командирами, напрацьовувати підзаконні акти, аби реалізувати зміни.

Щодо того, як регулювати надання зброї засудженим, які мобілізуються, Висоцька заявила, що питання залучення таких людей до Збройних сил може "відбуватися в різних формах". Вона вказала, що навіть вбивство "могло бути вчинене за тих обставин, які не повторяться в армії".

"Звісно, можна говорити про схильність до агресії. Але якийсь час пенітенціарна система працювала з цією людиною. І в нас є оцінка ризику повторного вчинення правопорушення. Ми можемо використовувати її, щоб розв'язувати питання зброї. Людина може бути в армії, але при цьому не торкатися зброї", – пояснила чиновниця.

Окрім цього, Висоцька вказала, що завдання держави у відбуванні покарання – забезпечити виправлення ув'язненого, і вона має адаптувати людей до повернення в суспільство. 

"Ми бачимо свою роботу у виправленні людей і тому говоримо, що не кожен засуджений – небезпечний", – додала вона.

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело