Начальник відділу Рева: чисельність піротехнічних підрозділів зросла у більш як три рази

Наразі в Україні найбільш замінованими є три області – Харківська, Херсонська і Донецька.

Про це під час брифінгу в "Укрінформі" заявив начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Рева.

У ДСНС назвали три найбільш заміновані області України (Відео)

"На сьогодні я б визначив три основні регіони, які є найбільш забрудненими (вибухонебезпечними предметами – ред.). Це – Харківська, Донецька і Херсонська області, якщо говорити про деокуповані території. Це саме ті основні напрямки, по яких ми зараз працюємо і на яких сконцентровані основні зусилля (з розмінування – ред.)", – заявив він.

Також окремо представник ДСНС розповів, що до великої війни їхні піротехнічні підрозділи налічували близько 600 осіб (це близько 120 розрахунків).

Зазначається, що для оперативного виконання робіт з обстеження територій, критичної інфраструктури, реагування на повідомлення громадян про виявлення боєприпасів, починаючи з 2022 року, чисельність піротехнічних підрозділів збільшувалася. І це відбувалося в декілька етапів.

"Вона збільшилася вже у більш ніж три рази і сьогодні вона налічує майже 1900 осіб (понад 340 розрахунків). Протягом 2025-2027 років також передбачається подальше поступове поетапне збільшення цієї чисельності", – зауважив Рева.

За його словами, новостворені піротехнічні підрозділи потребують невідкладного оснащення спеціальною технікою та обладнанням.

"Тому ми тісно співпрацюємо з нашими міжнародними партнерами, реалізовуємо спільні проєкти. Ми вже отримали машини механізованого обладнання, засоби захисту, автомобілі для перевезення персоналу та виявлених вибухонебезпечних предметів. Завдяки цій допомозі ми вже змогли оснастити більш як 220 наших піротехнічних розрахунків", – вказав представник ДСНС і зауважив, що ця робота триває.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело