Навіть попри те, що депутати ніяк не приймуть закон про мобілізацію, ТЦК застосовують багато хитрощів для того, щоб заманити чоловіків до війська.

Про чергову схему, за якою до Збройних Сил потрапляють студенти та люди із епілепсією, розповів адвокат Роман Сімутін.

Адвокат розповів про схему, за якою мобілізують студентів та людей з епілепсією

Адвокат розповів про схему, за якою мобілізують студентів та людей з епілепсією

Юрист одразу попереджає про те, що зараз більшість судових справ про оскарження дій ТЦК мають негативний результат, а тому важливо уникати пасток військкомів одразу. Він пояснює, що поки буде тривати процес у суді, ви вже потрапите до Збройних Сил.

Сімутін радить чоловікам, які приходять до військкомату за відстрочкою — не проходити ВЛК, навіть під страхом погроз.

"Документи не приймають та відправляють на проходження ВЛК, типу, такий порядок. Це ще та лапша! А після ВЛК вам вручають повістку на відправку з поясненням, що ви не маєте права на відстрочку та вимагають підписатися на корінці повістки. Якщо ж ви не підписуєтеся, тоді вмовляння і погрози можуть продовжуватися годинами: ми тебе посадимо, ти ухилянт і т. п.", — ділиться адвокат.

Сімутін розповідає, що після тривалого психологічного тиску приходить "хороший ТЦК-шник", який пропонує все підписати та запевняє чоловіка в тому, що він зможе оскаржити повістку в суді.

Адвокат розповів про схему, за якою мобілізують студентів та людей з епілепсією

"Ви ставите підпис – і капкан закляпнувся: ви прийняли правила гри ТЦК. На вас одразу готують мобілізаційне розпорядження, зараховують наказом командира до частини і якщо ви навіть подаєте до суду, то справу, в кращому випадку, виграєте мінімум за 6-8 місяців", — додає юрист.

Спеціаліст пояснює, що суди зараз частіше за все застосовують практику: "якщо ти ставиш свій підпис — то виявляєш бажання служити".

Оскаржуючи дії ТЦК, зараз дуже важко довести той факт, що вас примусили підписати повістку, якщо звичайно немає прямих доказів.

Адвокат радить у такому випадку підписувати повістку із таким продовженням: "Я не ухиляюся від мобілізації, оскільки відповідно до ст. 23 закону "Про мобілізацію" маю право на відстрочку у зв’язку з інвалідністю дружини. Підтверджувальні документи надав тоді-то, або відмовилися приймати такого-то числа".

Джерело