Вживання алкоголю може мати досить несподівані та неприємні наслідки для шлунково-кишкового тракту, які відчуваються майже одразу.

Зокрема, як пояснюють експерти-гастроентерологи, спиртне часто спричиняє діарею, запори та інші порушення травлення. По-перше, алкоголь є подразником для слизової оболонки кишечника, викликаючи її запалення. Про це повідомляє Huffpost.

Лікарі попереджають: що алкоголь робить із організмом, чого ви не знали

Лікарі попереджають: що алкоголь робить із організмом, чого ви не знали

Це порушує нормальне функціонування травної системи та регуляцію роботи кишечника. Крім того, він посилює скорочення м'язів кишечника, які просувають їжу. Оскільки ваше тіло намагається якнайшвидше вивести алкоголь, товстому кишечнику буквально не вистачає часу виконати свої функції. Саме тому досить часто після вживання спиртного виникає діарея.

Ще одна проблема полягає в тому, що алкоголь гальмує вироблення гормону вазопресину, який регулює здатність організму утримувати рідину. Тому спиртне тягне у себе сильне зневоднення, отже - і запори. При тривалому зловживанні алкоголем його негативний вплив на шлунково-кишковий тракт посилюється. Можуть розвинутися серйозніші проблеми, у тому числі гастрит, коліт, виразки і навіть рак.

Лікарі попереджають: що алкоголь робить із організмом, чого ви не знали

Так що алкоголь дійсно здатний буквально відразу негативно позначатися на системі травлення. 

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Джерело