В Україні з 1 березня відбудеться традиційна щорічна індексація пенсій. Виплати зростуть на 8% у мільйонів громадян. Проте на підвищення можуть розраховувати не всі пенсіонери. Стало відомо, кого перерахунок не торкнеться.

“З 1 березня цим трьом категоріям українців не підвищать пенсії”: з’ясувалися подробиці, пенсіонери стривожені

Як інформує “biz/today/ua”, за даними уряду, пенсії українців збільшаться не на 8%, а не на 13%, як прогнозувалося раніше. Мінімальна пенсія становитиме 2725 грн, середня – 5717 грн, а максимальна – 23 610 грн.

Індексацію проведуть для десяти мільйонів українців, серед яких:

9,5 мільйона одержувачів пенсії на загальних підставах; 596 тисяч колишніх співробітників силових відомств; 97,8 тисячі пенсіонерів, які отримують виплати пенсію по інвалідності внаслідок каліцтва чи захворювання через аварію на ЧАЕС.

Індексація потребує суми 3 мільярди гривень на місяць, проте у держави є такі кошти. Поповнення ПФУ залежить від сплати єдиного соціального внеску, тому під час повномасштабної війни особливо важливо працювати офіційно.

Перерахунок пенсій першого місяця весни проведуть автоматично. Українцям не потрібно подавати відповідні заяви.

Коефіцієнт індексації пенсій – 1,0796. Мінімально вони зростуть на 100 грн, а максимально – більш як на 1500 грн.

Кому не підвищать пенсії з 1 березня

Деяким категоріям пенсіонерів можна не розраховувати на збільшення доходу. Індексація не передбачена для осіб, які вийшли на заслужений відпочинок менш як три роки тому, а також для тих, чия розрахункова пенсія нижча за мінімальну.

Останнім держава і так доплачує суму, що бракує, до “мінімалки”. Таким чином, розмір їхньої виплати залишиться на колишньому рівні.

Підвищення пенсій не передбачено і для громадян, які одержують високі пенсії.

Сообщение “З 1 березня цим трьом категоріям українців не підвищать пенсії”: з’ясувалися подробиці, пенсіонери стривожені появились сначала на NEWS TiME.

Джерело