Перед судом постане 44-річна киянка, яку обвинувачують в організації злочинної групи, що допомагала чоловікам призовного віку незаконно виїжджати за кордон. Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт.

Про це повідомляє Київська обласна прокуратура.

Слідство встановило, що фігурантка у березні 2022 року організувала так звану громадську організацію з метою "благодійної допомоги" та разом зі спільниками допомагала чоловікам призовного віку незаконно перетинати кордон. Вартість такої "послуги" становила до 4 тисячі доларів.

"Зловмисниця спільно з двома особами, вносили неправдиві дані клієнтів до бази "Шлях", що надавало право на незаконний перетин державного кордону України", — йдеться у повідомленні.

Незаконне переправлення через кордон: перед судом постане організаторка злочинної групи

Викрили діяльність злочинної організації працівники управління міграційної поліції Київщини спільно зі співробітниками Броварського управління поліції.

Якщо в суді буде доведено вину організаторки, то жінці загрожує до 9 років позбавлення волі. Щодо її спільників суд постановив обвинувальні вироки, повідомили у прокуратурі.

Що відомо про розслідування випадків незаконного виїзду закордон військовозобов'язаних

У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Правоохоронці встановили, що жінка оформлювала документи ухилянтам за 5 тисяч доларів. Згідно з ними, чоловіки виїжджали закордон як водії за волонтерською допомогою через благодійний фонд.

На Київщині викрили групу осіб, які допомагали військовозобов'язаним виїхати закордон під виглядом студента чи волонтера.

Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів.

У Києві троє чоловіків організували схему виїзду закордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.

СБУ ліквідувала канали втечі "ухилянтів" за кордон на Київщині та в Одеській області.

Джерело