В Україні продовжується дія військового стану та загальної мобілізації. Так, керівник Кременчуцького районного ТЦК та СП Мирослав Волков розповів, яка відповідальність за неприбуття по повістці.

Про це Мирослав Волков розповів в інтерв'ю Telegraf.

Неявка до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) на порядку тягне адміністративну відповідальність - штраф від 3,4 до 5,1 тисячі гривень.

Доставлять на ВЛК силою? Що загрожує українським чоловікам, які не прийдуть у ТЦК за повісткою

Доставлять на ВЛК силою? Що загрожує українським чоловікам, які не прийдуть у ТЦК за повісткою

"Відповідальність визначена законом. Отримати повістку, яка передбачає прибуття до ТЦК з метою уточнення військово-облікових даних, можуть усі військовозобов'язані, які і без повістки мають самі прибути до РТЦК та уточнити свої дані. Про це йдеться вже не перший рік", – розповів Волков.

За словами керівника Кременчуцького районного ТЦК та СП, якщо військовозобов'язаний, отримавши повістку, не прибуває до районного ТЦК, його дані передаються до Нацполіції для розшуку.

Доставлять на ВЛК силою? Що загрожує українським чоловікам, які не прийдуть у ТЦК за повісткою

"І після розшуку його буде доставлено до РТЦК, де на нього складуть адмінпротокол за ст.210 ч.2. Після цього він сплатить штраф і все одно уточнюватиме свої облікові дані. А якщо є необхідність, тобто минули терміни, то буде направлено на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)", - зазначив він.

Крім того, Волков розповів, що у разі визнання громадянина придатним до проходження військової служби надалі з ним працюватимуть фахівці групи морально-психологічного забезпечення.

"Вони виявлять його морально-ділові якості, і якщо військовозобов'язаний підходить за всіма параметрами, тільки тоді приймається рішення про його заклик до ЗСУ", - сказав керівник Кременчуцького районного ТЦК та СП.

Слід зазначити, що у статті 2010 Кодексу України про адміністративні правопорушення йдеться, що порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1,7 до 3,4 тисяч) гривень) та на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Доставлять на ВЛК силою? Що загрожує українським чоловікам, які не прийдуть у ТЦК за повісткою

А ось повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особа вже була піддана адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3,4 до 5,1 тисячі гривень) і на посадових осіб - від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше повідомлялося, ухилістів залишать без даху над головою: адвокат розповіла, чи це міф чи реальність.

Також, навіть наближатися заборонено: українців попередили про нові заборони.

Джерело