У новому законопроекті про мобілізацію в Україні з'явилося цікаве виправлення, яке надає громадянам право законно реєструвати протизаконні дії працівників Територіальних Центрів Комплектування (ТЦК) на відео.

Суть у тому, щоб дати людям можливість фіксувати порушення з боку співробітників ТЦК через фото- та відеофіксацію, а також із використанням спеціального програмного забезпечення.

Українцям хочуть дозволити знімати роботу ТЦК

Українцям хочуть дозволити знімати роботу ТЦК

Ця пропозиція надійшла від депутата Олександра Федієнка, який сказав, що ідентифікація співробітників ТЦК необхідна, і висловив своє несхвалення на адресу практики застосування сили під час мобілізації.

"Я взагалі не розумію, що роблять на блокпостах люди в балаклавах та зі зброєю. Хто вони такі? Нещодавно мене зупинив якийсь хлопець без ознак, але зі зброєю і в балаклаві. Працівник ТЦК – це обличчя військових, вони мають бути формою, з ознаками ідентифікації, шеврони, прізвище, жетон", – каже нардеп.

Українцям хочуть дозволити знімати роботу ТЦК

Федієнко закликав до припинення практики мобілізації силою, вважаючи її безперспективною та шкідливою для мотивації суспільства.

Він вважає, що нові зміни допоможуть громадянам більш ефективно реєструвати порушення у роботі ТЦК та забезпечувати їм законні засоби доказу протизаконних дій.

Також наш портал інформував про  новий закон про мобілізацію: де ТЦК зможуть видавати повістки чоловікам

Джерело