Андрій Усач з Рівненщини ще 2014 року пішов захищати Україну від окупантів. Дивом вижив, коли йому ампутували ногу в ангарі Луганського аеропорту, бо не могли евакуювати. Відтоді чоловік допомагає побратимам, збираючи їм допомогу по всьому світу.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Анни Махно.

Андрій Усач втратив ногу під час боїв за Луганський аеропорт

Андрій Усач – ветеран російсько-української війни. Пішов воювати ще 2014-го. Тоді отримав тяжкі поранення на Луганщині. Ворог накрив захисників з "Граду".

Воїн, який на фронті втратив ногу, відправив ЗСУ 200 авто:

Це були бої за Луганський аеропорт у липні 2014 року. Тяжкопоранений Андрій з побратимами в ангарі були під постійними обстрілами, оскільки евакуація була неможлива. Разом з ними був лікар Дмитро Лось, який розумів, якщо не зробити операцію – Андрій не виживе.

"Щоб зберегти життя, довелося пожертвувати частиною тіла. Відрізали залишки ноги – і починається обстріл", – згадує Андрій Усач.

Після початку повномасштабної війни ветеран волонтерить для ЗСУ

За кілька днів таки вдалося провести евакуацію. А далі роки лікування та реабілітації. Андрій не лише став на протез, а й потрапив до національної збірної. Представляє Україну на міжнародних змаганнях поранених ветеранів.

Український ветеран навіть знайомився з сином короля Сполученого королівства. Так поступово з'явилися знайомі іноземці та люди з української діаспори. Тож коли почалося повномасштабне вторгнення росіян, Андрій звернувся до них по допомогу для військових. Пригадує, як з Англії переганяв першу машину.

"Кермо не з того боку, люди не так їздять, три педалі, одна нога", – згадує ветеран.

Тепер за кермом він постійно. За цей час, каже, з друзями зуміли доправити на передову зо 200 автівок.Останню партію пригнали недавно.

Боєць Руслан, який приїхав по транспорт, каже, що зараз на фронті дуже потрібні авто. Решту переганятимуть на передову Андрій з друзями. Для цього їм потрібно близько 30 тонн пального. Андрій обіцяє допомагати далі: тим хто на фронті, і тим, хто після поранень у лікарнях.

Закликає, як би тяжко не було – не здаватися.

"Якщо я зламаюся – це буде перемога ворогів", – каже ветеран війни.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини ТСН за 28 лютого 2024 року | Новини України

Нагадаємо, як армія Путіна нещадно знищує затишне місто в Україні.

Читайте також: 

  • Кіт Ізюм: історія пухнастика з Харківщини, якого прихистили рятувальники у Києві (фото, відео)
  • Звикли до обстрілів: як у місті, яке знищує Росія, виживають 14 коней (фото, відео)
  • За місяць збито 11 бортів РФ: світ аплодує ЗСУ, а росіян тіпає від злості

Джерело