"Расистською" назвали місцеві жителі російську вечірку на Шрі-Ланці через анонс заходу, в якому організатори попередили про правила: "Фейс-контроль – білий". Саме така заява викликала хвилю обурення на острові. Це сприйняли як ознаку расизму, і тепер російських громадян, а також українців можуть позбавити права проживання там.

Про це йдеться у матеріалі ВВС.

Менше уваги звернули на іншу вимогу організатора вечірки – про винятково білий одяг. Проте увагу суспільство загострило й на місці проведення вечірки. Цю місцевість на острові вже називають "маленькою Москвою", тому що тут проживають росіяни, яких значно побільшало на Шрі-Ланці після початку російського вторгнення до України.

Скандал збігся у часі з рішенням міграційної влади острова не продовжувати туристичні візи для російських, а також українських громадян.

"Біла" вечірка для експатів: що відомо про захід

Оголошення про "білу" вечірку буквально сколихнуло Шрі-Ланку.

В соцмережах таку рекламу назвали "огидною" та "расистською":

  • "Як вони насмілилися приїхати до "коричневої" країни і заборонити місцевих!"
  • "Я знаю, що не всі експати такі, але такі речі треба зупиняти швидко й рішуче".

Згодом організатор вечірки в дописі в інстаграмі під іменем geo_ecstatic вибачився за таку рекламу вечірки, яка замислювалася як зустріч експатів – тобто іноземців, які живуть у країні тривалий час. Він наголосив, що в оголошенні не йшлося про "приниження чи расизм".

"Ми хотіли, щоб на вечірці зустрілися експати, які живуть тут довгий час і люблять Шрі-Ланку", – написав організатор.

За його словами, після скандалу і погроз йому довелося залишити країну.

"Я не очікував, що це стане таким чутливим моментом для такої кількості людей. Визнаю, що це була погана ідея… і ми таке написали через дурість. Я щиро перепрошую кожного, чиїм почуттям було завдано болю", – написав він.

Вечірку було скасовано.

Що кажуть про "маленьку Москву" на Шрі-Ланці

Вечірка мала відбутися у місті Унаватуна на південному узбережжі Шрі-Ланки в комплексі Sarayka Lounge, де також заявили, що "не підтримували і не підтримують расистські заяви організаторів".

Але, як вважають, і власники Sarayka Lounge, і організатор вечірки є громадянами Росії.

"Багато росіян приїхали до міста за останні два роки, тобто за час, коли Росія веде війну в Україні... Значна частка туристичного бізнесу в регіоні, який навіть здобув назву "маленька Москва", зараз належить росіянам", – розповів ВВС президент союзу підприємців Унавантуни Рупасена Косватта.

Згодом участь росіян у скандальному інциденті опосередковано підтвердили і в посольстві РФ у Коломбо. Там заявили, що "рішуче засуджують усі форми расової дискримінації та націоналізму", і закликали російських громадян, які живуть на острові, поважати місцеві закони та звичаї.

Після скасованої вечірки на Шрі-Ланці вирішили припинити продовження туристичних віз для росіян, а заразом і для українців. Заяву про це зробили в міграційному відомстві країни.

Втім, як заявив пізніше президент країни Раніл Викрамасінгх, рішення про неподовження віз ухвалили без згоди уряду, тож воно є не остаточним. Наразі незрозуміло, яким може бути це остаточне рішення, як і те, скількох людей воно стосуватиметься, адже не у всіх міг завершитися законний візовий термін.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року поліція Шрі-Ланки провела тижневу антинаркотичну операцію, внаслідок якої було затримано майже 15 тисяч осіб.

Читайте також:

  • На Шрі-Ланці під час антинаркотичного рейду затримали майже 15 тисяч осіб
  • Шрі-Ланка через борги може передати Китаю 100 тисяч унікальних макак: деталі
  • Письменник зі Шрі-Ланки отримав Букерівську премію за роман про війну в жанрі чорного гумору

Джерело