Мобілізація триває: у ТЦК розповіли, яка відповідальність за неприбуття по повістці

Мобілізація триває: у ТЦК розповіли, яка відповідальність за неприбуття по повістці

Керівник Кременчуцького районного ТЦК та СП Мирослав Волков розповів, яка відповідальність за неприбуття по повістці.

Про це він розповів інтерв’ю виданню “Telegraf”.

Так, неявка до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП)по повістці тягне адміністративну відповідальність – штраф від 3,4 до 5,1 тисячі гривень.

“Відповідальність визначена законом. Отримати повістку, яка передбачає прибуття до ТЦК з метою уточнення військово-облікових даних, можуть усі військовозобов’язані, які і без повістки мають самі прибути до РТЦК та уточнити свої дані. Про це йдеться вже не перший рік”, – розповів Волков.

За словами керівника Кременчуцького районного ТЦК та СП, якщо військовозобов’язаний, отримавши повістку, не прибуває до районного ТЦК, його дані передаються до Нацполіції для розшуку.

“І після розшуку його буде доставлено до РТЦК, де на нього складуть адмінпротокол за ст.210 ч.2. Після цього він сплатить штраф і все одно уточнюватиме свої облікові дані. А якщо є необхідність, тобто минули терміни, то буде направлено на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)”, – зазначив він.

Крім того, Волков розповів, що у разі визнання громадянина придатним до проходження військової служби надалі з ним працюватимуть фахівці групи морально-психологічного забезпечення.

“Вони виявлять його морально-ділові якості, і якщо військовозобов’язаний підходить за всіма параметрами, тільки тоді приймається рішення про його заклик до ЗСУ”, – сказав керівник Кременчуцького районного ТЦК та СП.

Слід зазначити, що у статті 2010 Кодексу України про адміністративні правопорушення йдеться, що порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1,7 до 3,4 тисяч) гривень) та на посадових осіб – від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Джерело