Україна може отримати не лише зброю, а й іноземний військовий контингент

Майдан – російська версія, але не в Москві, а начебто в українських телеграм-каналах та у головах самих українців. Про найдорожчу в історії інформаційну спецоперацію ворога розповіли в розвідці. Як ворог готував аналогічні ІПСО ще в 2016-му році? Чому президент Франції готовий залучити власне військо, щоб покінчити з росією? І як ворог знову втрачає власні літаки-бомбардувальники? Докладніше про події 734-го дня великої війни дивіться у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Макрон: Європі треба ПОРАЗКА росії.

"Усі на Майдан!" – і тепер це російське гасло. Ворог розпочав найдорожчу інформаційну операцію за весь час роботи кремлівських спецслужб. Назва – "Майдан-3". Про це повідомляють у комітеті з питань розвідки при Президентові України. Кажуть, основна мета росії – зірвати мобілізацію та поширити брехливі твердження і серед українців, і серед західних партнерів. Зокрема, вже не нові фейки на кшталт "світ втомився від України". Бюджет російської ІПСО – рекордна сума в півтора мільярда доларів. 250 мільйонів вже витратили на роботу з телеграм-каналами. Поширення теорій змов та зради серед українців має сягнути найвищої точки в період з березня до травня. Але такі інформаційні спецоперації – геть не нові для росіян. Про це "5 каналу" розповіла екскерівниця центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

"Я досліджувала цю спецоперацію ще в 16-му році, коли у Facebook росіяни запустили – це були сотні, якщо не тисячі груп, під назвою "Майдан-3". І коли ми аналізували який відсоток затроленості цих груп, тобто яка кількість фоловерів є неприродньою, так то виявилося, що це біля 40%. Уявіть собі, біля 40% – це були російські троллеботи, які в певний момент в момент Х включали потрібний меседж. Так що "Майдан-3" – це повністю спецоперація росії. Безумовно вони дуже активно працюють із нашими партнерами і їхньою ціллю є знизити нашу підтримку України, не дати Україні отримати зброю", – сказала експертка з протидії російським гібридним загрозам Любов Цибульська.

Але Україна може отримати не лише зброю, а й іноземний військовий контингент. Заяви президента Франції про таку ймовірність добряче збурили стару Європу. І особливо зміна настрою Еммануеля Макрона, якому раніше не раз дорікали за постійні і беззмістовні розмови з путіним.

"Ми переконані, що поразка росії є необхідною для безпеки і стабільності в Європі. Насправді, що сьогодні поставлено на карту з одного боку – це театр військових дій в Україні, тобто можливість для України витримати будь-який новий російський наступ, витримати будь-які ризики в найближчі місяці. Але з іншого боку – це також можливість для європейців визначити свою власну колективну безпеку", – заявив Макрон.

Але союзники по НАТО не настільки рішучі. Про відмову станом на зараз перекидати своїх солдатів до України вже заявили у Німеччині. Кажуть, ані німецькі армійці, ані ракети Taurus Києву не потрібні. Натомість треба передати якнайбільше снарядів. І Берлін над цим активно працює. Не підтримав ідею французького лідера й іспанський уряд, який тренує на власній території українських захисників.

"Це не є варіантом і не може бути варіантом. Я не бачу в цьому внеску в ескалацію. Я бачу в цьому міркування президента Макрона. Але, вочевидь, ніхто цього не підтримав, наскільки я знаю", – наголосив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

"Ми не згодні. Ми повинні терміново пришвидшити постачання допомоги. І як не раз казав прем'єр-міністр, єдність була і є найефективнішою зброєю проти путіна", – зазначила речниця уряду Іспанії Пілар Алегрія.

Єдність може мати різні форми. У Франції поточнили слова президента. Міністр закордонних справ у спілкуванні з політиками зауважив, що присутність французьких збройних сил не означає безпосередню участь у боях. Зокрема, це може бути і розмінування територій, кіберзахист та локальне виробництво зброї. Нові виклики потребують нових рішень, наголосив чільник французького МЗС.

"Деякі з цих заходів можуть потребувати нашої присутності на українській землі, але без перетину межі бойових дій. Нічого не можна виключати. Такою була і залишається позиція президента Республіки", – заявив міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне.

"Це дуже важливий стратегічний крок, оскільки це означає, що Європа перетворюється з травоядного суб'єкту на хижака, повертає свою силу. Насправді Франція давно говорить про стратегічну автономність, про те що Європі треба мати свої сили в умовах коли Сполучені Штати відвалюються від системи безпеки євроатлантичної. Я думаю, що заклик і ідея французького лідера є і має сенс. Якщо ми говоримо про перемогу над росією, нам все-рівно треба буде разом вводити війська на територію колишньої росії. І Україні, яка буде флагманом і лідером в цьому плані, і європейським країнам треба буде нам допомагати. Тому ідея Франції дуже і дуже на часі", – зауважив заступник директора з міжнародних питань центру дослідження армії, конверсії, роззброєння Михайло Самусь.

Солдати НАТО – це лише перспектива. Війна з росією – це вже буденність. Ворог тисне далі. ЗСУ відійшли з кількох селищ на Авдіївському напрямку, йдеться про Степове та Сєверне. Ми тимчасово загубили декілька населених пунктів на східному напрямку. А окупанти, на тій же ділянці фронту навічно загубили ще декілька винищувачів-бомбардувальників. У Повітряних силах повідомляють: впродовж вівторка збили ще два Су-34. Вас знімає камера. Посміхніться. Якщо вдасться.

Олексій Пасак, "5 канал".

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Джерело