З 1 березня в Івано-Франківську стартує конкурс проєктів й програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства.

Про це на брифінгу розповів секретар міської ради Віктор Синишин.

"У пріоритеті — проєкти на підтримку або переселенців, або — ЗСУ. По 100 тисяч гривень — на фінансування благодійних та громадських організацій при закладах освіти. Це приблизно — 40 закладів. Також — на енергозбереження та укриття. Окрім цього, п'ять закладів культури — по 100 тисяч гривень", — сказав Віктор Синишин.

У Франківську стартує конкурс проєктів і програм з розвитку самоврядування

Цьогоріч на конкурс буде подавати заявку ліцей № 12 імені Івана Франка, розповідає виконувачка обов’язків директора навчального закладу Галина Болюк. У межах такої ініціативи у 2023 році школа отримала з міського бюджету 99 тисяч 850 гривень на облаштування укриття. Раніше сховище вміщувало 350 учнів, тому очне навчання було неможливим.

"Ми відремонтували систему водопостачання. Вона була у підвальному приміщенні. В укритті облаштували систему вентиляції. За гроші, спрямовані на придбання матеріалів і облаштування укриття, ми зробили хороший ремонт. Також змогли розширити укриття на 150 місць, тобто до 500 людей", — каже Галина Болюк.

Вчителька інформатики ліцею № 12 Галина Козак показала один із класів для учнів початкової школи, який облаштували в укритті. Там є дошка та 30 стільців для дітей.

"У нас є Wi-Fi. Ми поміняли освітлення. Воно тепер — яскраве. Не всюди є дошки. Переважно ми поставили їх для учнів початкової школи", — розповідає Галина Козак.

Зі слів секретаря міської ради Віктора Синишина, конкурс проводять на умовах співфінансування: 70% спрямовують з міського бюджету, 30% — гроші учасника програми. Загальний бюджет у 2024 році — 8 мільйонів гривень.

Подати заявки на конкурс проєктів можна до 29 березня 2024 року на сайті конкурсу.

На конкурс можуть подаватися: ОСББ; будинкові, вуличні та квартальні комітети; житлово-будівельні кооперативи; мешканці багатоквартирних будинків; громадські та благодійні організації, зокрема й ті, що створені при закладах культури й освіти; мешканці багатоквартирних будинків, які отримали дозвіл на відʼєднання будинку від централізованого опалення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Джерело