Особливу увагу приділяють акумуляторам

Запорізькі волонтери дають друге життя безпілотним літальним апаратам, які використовує українське військо. І готові ділитися власними розробками. А ще самотужки виготовляють комплектувальні та розробляють програмне забезпечення для "українських пташок". Більше дивіться у сюжеті журналіста "5 каналу" Дениса Розенкова у випуску новин.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Друге життя дронам: волонтери із Запоріжжя розробляють програмне забезпечення для

Невеличку майстерню, в якій постійно кипить робота, обладнали хлопці з об'єднання "Що ти, дядя". Тут вже налагодили виготовлення блоків живлення для FPV-дронів. Кажуть, це – найзатребуваніша деталь коптерів. Виробництво ще на початковому етапі. Тож у цеху доводиться працювати навіть вночі. Антон приходить сюди після основної роботи.

"Так, ночуємо, тому що весь цей проєкт ще місяць назад був тільки в голові. Тиждень тому він був на папері. Тобто, все в процесі: з’являється якесь нове обладнання, переставляються меблі, граємося. Це поки, бо запуск це завжди важкий етап", – поділився волонтер Антон.

Поки за одну зміну хлопці виготовляють 10 акумуляторних блоків для дронів. Після запуску на повну потужність, ця кількість значно збільшиться.

"Ми хочемо, щоб у нас на фронті були нормальні акумулятори і дрони, щоб вони робили свою справу. Розуміємо, що провал операції на кожному етапі – це дрон просто не долетить. Не виконає свою бойову задачу", – зауважив волонтер Валентин.

Волонтери ретельно контролюють якість на кожному етапі збирання. Для своїх блоків живлення хлопці використовують лише якісні комплектувальні, які купують самотужки.

У цеху поряд працює також інша волонтерська група. Чоловік на позивний "Чечен" жартома називає себе "технічним волонтером". Він власник комерційної структури, свій офіс переобладнав під ремонт безпілотників. Розповідає, має чергу з військових замовлень.

"Я працюю зі всіма дронами, зі всіма. Будь-то FPV, будь-то "Мавіки", тобто, все це моє. В моєму офісі зараз близько 40 дронів. Це ті, що чекають своєї черги", – розповів "Чечен".

Він працює за власний кошт. Сам купує деталі, або знімає їх із техніки, яку вже не можна відновити. Напарник "Чечена" – комп'ютерник на позивний "Крон". Розробляє програмне забезпечення для безпілотників та самостійно створює комплектувальні. Демонструє одне зі своїх напрацювань – плату ініціатора. Це електронний елемент, який дає дрону сигнал на підрив боєприпасу.

"Це повністю моя розробка: від схеми і закінчуючи програмним забезпеченням. На 120 приладів використаних, була всього одна відмова", – зазначив "Крон".

Вартість ініціатора, розробленого "Кроном", становить 160 гривень. Чоловік каже, на українському ринку є подібні елементи. Але ціна у п’ять-шість разів вища. Свої напрацювання хлопці віддають військовим безоплатно. Кажуть, зараз єдина проблема – це відсутність додаткових робочих рук. З більшою кількістю помічників – обсяг допомоги українській армії значно примножиться.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 канал".

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело