Сільська рада Перерісля, що у Надвірнянському районі, скасувала своє рішення про демонтаж пам’ятника радянським “солдатам “визволителям” у селі Волосів та вирішила його реконструювати під меморіал українським захисникам.

Як зазначено в рішенні, з таким клопотанням звернулася до сільради староста Волосівського старостинського округу Людмила Станчук, пише КУРС

Раніше Станчук провела опитування у фейсбуці серед мешканців Волосова щодо подальшої долі пам’ятника. Вона повідомила, нібито всі елементи радянської символіки на пам’ятнику вже давно прибрані, й закликала односельчан “керуватися історичною правдою, доцільністю і принципом здорового глузду”.

На Надвірнянщині радянський пам’ятник хочуть перетворити у меморіал українським захисникам

“Наголошую, в нас є готовий проєкт його реконструкції з метою декомунізації та приведення у відповідність до реалії часу, який розроблявся разом інститутом і пройшов презентацію. Проєкт представляє інформаційні стенди у сучасній стилістиці, на якому будуть залишені всі імена, які є зараз на пам’ятнику, а на центральному стенді будуть розміщені фотографії наших сьогоднішніх загиблих Героїв та про них інформаційна історія (QR-коди). На мою думку, такий підхід віддзеркалюватиме історичну правду, адже “логіка та головна задача пам’ятника – бути точкою пригадування, точкою пам’яті”, – заявляє Станчук.

Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук назвав рішення Переріслянської сільради “сюрреалізмом”.

“Це просто якийсь сюрреалізм. Як я розумію, пані староста чекає “визволителів” і продовжує жити в СРСР. Мені прикро за рідне Прикарпаття. Чого тоді очікувати від східних та південних регіонів України. Коли у нас не можуть знести боввана”, – зазначив Коретчук.

На Надвірнянщині радянський пам’ятник хочуть перетворити у меморіал українським захисникам

На Надвірнянщині радянський пам’ятник хочуть перетворити у меморіал українським захисникам

Джерело