У Польщі на залізничній станції "Котомеж" вночі 25 лютого розсипали українське зерно з восьми напіввагонів.

Про це повідомили в Telegram-каналі Мінвідновлення.

Як зазначається, вантаж прямував транзитом до порту Гданська, звідки направлявся до інших держав світу.

"Українська сторона сумлінно виконує свої зобов'язання і, згідно з домовленостями із польським урядом, не експортує деякі види агропродукції на територію Польщі. Це підтверджено на офіційному рівні — ані зернові, ані кукурудза, ані рапс — не залишається там", — заявив, що міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

У Польщі знову розсипали українське зерно: пошкоджено 160 тонн агропродукції

Посадовець вказав, що "це четвертий випадок вандалізму на польських залізничних станціях, четвертий випадок безкарності й безвідповідальності".

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску " Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

Джерело