Іспанія, Німеччина, Польща, Румунія — одні з країн Європейського союзу, які дали прихисток українським біженцям з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Херсонки, які зараз там перебувають, поділились з Суспільним фотографіями з мітингів та заходів з нагоди другої річниці вторгнення РФ та 10 річниці війни в Україні.

Херсонка Лілія Галицька, яка зараз мешкає у німецькому місті Ларі розповіла, 24 лютого 2024 року в місті, відбувся благодійний концерт за участі українців та ярмарок.

Також під час заходу збирали матеріали для окопних свічок та розпалювачів. Гроші, які зібрали на ярмарку — підуть на підтримку України.

Херсонці за кордоном: фоторепортаж з мітингів та заходів з нагоди другої річниці вторгнення РФ

Жителька тимчасово окупованої Нової Каховки Оксана (прізвище не вказується з міркувань безпеки), яка тимчасово перебуває у місті Констанца в Румунії розповіла, що на мітингу зібралось понад 500 українців.

Жінки та діти, жителі тимчасово окупованих Олешок, Нової Каховки, Маріуполя, Бердянська та інших українських міст, які щодня потерпають від російських обстрілів, зібрались напроти російського посольства аби нагадати, що упродовж двох років армія РФ руйнує міста та села, грабує та намагається знищити українську ідентичність.

Херсонка Вікторія Кудря, наразі перебуває в Іспанії, у провінції Біскайа, місті Більбао. Разом з іншими українками вона взяла участь у заході. За її словами організатори підготували сім українських прапорів кожен з яких був завдовжки 10 метрів.

Також люди самі приносили українську символіку. На заході були присутні понад 350 українців, також долучались і місцеві жителів.

У Польщі у місті Щецин разом з сином зараз проживає херсонка Наталія Шклярук. За її словами на мітинг, який організували на площі Солідарності зібралось близько тисячі людей, серед них — херсонці.

Біля пам’ятника "Янгол Свободи" українці поставили свічки загиблим на війні жінок та чоловіків — захисників України.

Також відбулась хода в напрямку мерії міста, щоб нагадати світовій громадськості про війну в Україні та необхідність підтримки нашої держави.

Анна Томіліна з донькою, виїхали з Херсона під час окупації РФ до міста Хемніц, що у Німеччині. Сьогодні разом з іншими українками, вони також були присутні на мітингу.

Посеред площі організатори виклали серце зі свічок у пам'ять про загиблих на війні захисників та цивільних внаслідок збройної агресії РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

Джерело