Україна бойкотувала турнір.

В Об'єднаних Арабських Еміратах добігає кінця чемпіонат світу 2024 року з пляжного футболу. У суботу, 24 лютого, пройшли півфінальні матчі, за підсумками яких визначились фіналісти турніру.

Фінальна частина ЧС-2024 розпочалась 15 лютого. Учасниками турніру стали 16 збірних, які були розподілені по чотирьох групах, до чвертьфіналу вийшли по дві найкращі команди квартетів.

Участь в чемпіонаті світу мала взяти збірна України, яка здобула путівку за підсумками європейського кваліфікаційного турніру. Однак "синьо-жовті" бойкотували змагання через допуск Білорусі.

Визначились фіналісти чемпіонату світу-2024 з пляжного футболу: хто зіграє у вирішальному матчі

Збірну України замінила команда Іспанії, яка фінішувала п'ятою у відборі. При цьому збірна Росії, яка виграла попередній ЧС у 2021 році, відсторонена від міжнародних змагань у пляжному футболі.

Як визначились фіналісти ЧС-2024 На груповому етапі турніру усі свої матчі виграли команди ОАЕ, Ірану, Бразилії та Білорусі, при цьому дев'ять очок набрали лише білоруси, які тричі перемогли в основний час. ОАЕ та Білорусь вперше вийшли у плей-оф чемпіонату світу з пляжного футболу. У чвертьфіналі господарі турніру програли Ірану 1:2, натомість білоруси в овертаймі пройшли дворазових переможців ЧС португальців — 4:3. В інших чвертьфінальних матчах рекордсмен за кількістю виграних мундіалів Бразилія упевнено перемогла Японію (8:4), а чинний чемпіон Європи Італія обіграла Гаїті (5:2). У півфіналі бразильці здійснили камбек у матчі проти Ірану, забивши два голи у третьому таймі, та виграли 3:2. Натомість у поєдинку Італії та Білорусі переможець визначився у серії пенальті — 5:4 на користь "скуадри адзурри" після 3:3 в основний та додатковий час. Таким чином, фіналістами ЧС-2024 стали Бразилія та Італія.

Фінал Бразилія — Італія відбудеться у неділю, 25 лютого, початок — о 17:30 за київським часом. Перед цим Іран та Білорусь зустрінуться у поєдинку за третє місце (16:00).

Фінал ЧС-2024 з пляжного футболу: що на кону Бразилія та Італія вдруге зіграють між собою у фіналі ЧС з пляжного футболу, який проводиться у нинішньому форматі з 2005 року. У 2008-му бразильці обіграли суперника у вирішальному матчі з рахунком 5:3. Бразилія спробує вшосте виграти чемпіонат світу та оновити власний рекорд. Востаннє південноамериканці тріумфували на мундіалі у 2017 році. Натомість Італія може вперше виграти світову першість. Два попередні фінали команда програла — окрім бразильців, поступилась Португалії (4:6) у 2019 році. Чемпіонат світу з пляжного футболу: що відомо Україна бойкотувала другий чемпіонат світу поспіль. У 2021-му "синьо-жовті" відмовились від участі через проведення турніру на території Росії. Найкращий результат України у фінальній частині ЧС – чвертьфінал на дебютному турнірі у 2005 році. Наступний чемпіонат світу з пляжного футболу відбудеться у травні 2025 року на Сейшелах.