Порошенко наголосив і на важливості БПЛА на фронті

У ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" Порошенко наголосив, щоб був успіх у Збройних Сил, ми маємо зробити декілька речей. Частина з них не залежить від наших партнерів.

"Перше – нам не вигідна позиційна війна, коли ворог просто нищить українські Збройні Сили, які знаходяться на необладнаних позиціях. путіну абсолютно байдуже, скільки тисяч людей, навіть нелюдей від російських орків, буде знищено на полях російсько–української війни. А ми втрачаємо героїв", – каже Порошенко.

Порошенко назвав фактори, які допоможуть перемогти у війні (Відео)

За його словами, перше завдання – це фортифікаційні споруди.

"Я знаю, що це таке, бо я організовував їх побудову. За три місяці ми побудували цілу ефективну багатоешелоновану лінію оборони. І зараз я незадоволений станом, як будуються фортифікаційні споруди. І не треба нам брехати, мені брехати, що це цілковита таємниця. Це дурість. Тому що я вам зараз по супутниковим знімкам розкажу повністю російські лінії оборони, і "лінії суровікіна" на півдні, і "лінію вагнера" на сході, і "лінію гордеєва", і лінію, яку білгородський губернатор будує на півночі країни. І так само росія бачить всі наші побудови", – вважає лідер "ЄС".

На думку п'ятого президента, ми маємо мобілізувати будівельні компанії, забезпечити заводи залізобетонних конструкцій.

"Коли я закупив, бачачи що мало що робиться, закупив за власні кошти 15 екскаваторів і землерийних машин. І із–за політичних причин нам не дають щоб виділити ділянку, де ми маємо побудувати фортифікаційні споруди. А вони мають бути друга лінія оборони за кожною бригадою, щоб хлопці були впевнені, що їм є куди відступити. І там все обладнано, і ворог не просунеться ні на метр далі. Щоб ворог не повторив те, що ми зробили по Харкову у 2022 році. Тому перше – це фортифікаційні споруди", – вважає Порошенко.

"Друге – якщо поки що нема грошей або нема рішення, гроші є, по забезпеченню Збройних Сил – це мають бути санкції, які перекривають можливість фінансування путіним своєї війни. Третя позиція – це виготовлення і розвиток нашого військово–промислового комплексу, який де–факто був просто знищений. І зараз це треба все відновлювати", – каже лідер "ЄС".

П'ятий президент наголосив і на важливості БПЛА на фронті.

"Наступна позиція – це дрони як наступальна, яка не може замістити, але хоч щось дає в руки нашому воїну, для того щоб знищувати наступальні порядки. Найбільш ефективні частини по використанню FPV–дронів мають ефективність вище 50%. Це означає, що якщо я разом із командою поставили більше 5 тисяч дронів FPV найвищої якості лише в 2024 році – це означає, що 2,5 тисячі ефективних попадань і нищення русні", – каже Порошенко.

За словами лідера "ЄС", для захисту від російських дронів, яких сьогодні також в небі величезна кількість, команда Порошенка інвестували в розробку найкращих засобів радіоелектронної боротьби.

"Я пишаюся тим, що ми почали вже, вони поставлені на озброєння, вони пройшли усі випробування. І сьогодні почали бойове застосування на сході, навколо Авдіївки. Можу навіть сказати, що вони ефективно прикривають артилерійські дивізіони", – каже Порошенко.

Нагадаємо, Петро Порошенко закликав владу негайно будувати фортифікаційні споруди.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело