Порошенко зауважив, що був шокований, коли йому заблокували візити за кордон, де були заплановані переговори з республіканцями

Петро Порошенко в інтервʼю для "5 каналу" розповів, що є кілька сценаріїв отримання багатомільярдної військової допомоги від Сполучених Штатів Америки. Він зазначив, що треба працювати із союзниками над різними варіантами – головне, якомога швидше отримати критично важливі снаряди та зброю для ЗСУ. 

"Сьогодні у нас стоїть принципове питання – це Сполучені Штати Америки. В Сполучених Штатах Америки з жовтня ми чекаємо рішення Конгресу про збільшення фінансування. Прийняття пакету, який ініціював Білий дім, в розмірі 61 мільярд. Сьогодні ми бачимо, що цей пакет заблокований.

Порошенко розповів про сценарії отримання багатомільярдної військової допомоги від США (Відео)

І ми доносимо, що кожен день – це десятки життів українських воїнів. Кожен день – це життя українських цивільних", – констатує пʼятий Президент. 

Він зауважив, що був шокований, коли йому заблокували візити за кордон, де були заплановані переговори з республіканцями. 

"Бо в мене два рази – і у Вашингтоні в грудні, і в лютому у Мюнхені – були призначені зустрічі з конгресменами-республіканцями, яких я знаю багато років, для того, щоб вийти на сценарій прийняття рішення. І не треба битися об стіну лобом, що є лише один сценарій. Бо проти нас працюють філігранно. Я бачу три сценарії в Конгресі і я залишаюся оптимістом. Я впевнений, що протягом місяця ми позитивне рішення отримаємо. Треба просто пропонувати варіанти", – говорить Петро Порошенко. 

"Варіант перший – це голосування 61 мільярда і переконання Джонсона. Саме з Джонсоном в мене були переговори і в Вашингтоні, і під час конгресу Міжнародного демократичного союзу, де і моя партія, і республіканці Сполучених Штатів є членами цієї організації", – пояснює Порошенко. 

Якщо ж позиція Джонсона не зміниться, республіканці можуть ініціювати його відкликання з посади спікера, говорить Порошенко. 

"Відсторонення Джонсона, збір підписів – це буде удар по Джонсону, але ми маємо обовʼязково зробити цю справу", – вважає пʼятий Президент. 

Як варіант, може бути виділення коштів тільки на військову допомогу без прямої бюджетної підтримки на 11,8 млрд дол США, пояснює Порошенко. 

"Ще одна позиція – ми відкидаємо із шістдесяти одного мільярда, залишаємо тільки сорок сім. Але ті, що йдуть на безпосереднє фінансування тільки зброї, а не бюджету, і фінансування Пентагону для заміщення, вивільнення тих боєприпасів, які має отримати Україна", – пояснює Порошенко. 

"Якщо вони на фінансування бюджету не дають нам гранти – погодитись на позику. Бо нам відтермінування на два місяці коштує набагато дорожче, ніж відмінність гранта і позики. Декілька тижнів, щоби снаряди були в Україні", – говорить Петро Порошенко. 

Нагадаємо, як раніше повідомляв 5.ua, Порошенко підготував FPV-дрони і БПЛА DJI Mavic, вантажівки, шини для військової техніки, активні навушники, засоби електроніки та інше спорядження для бійців ЗСУ на сході.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело