Шевченківський районний суд міста Києва продовжив строк досудового розслідування у справі бізнесмена Ігоря Коломойського.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання суду. На засіданні розглядалося клопотання детектива Бюро економічної безпеки від 15 лютого про продовження строку досудового розслідування кримінального провадження №72023000410000034 (за підозрою Коломойського та екс-керівника столичної філії «Приватбанку» Сергія Волкова).

Під час засідання прокурор нагадав, що 2 березня закінчується строк досудового розслідування у справі. Проте, їм не вистачає часу завершити досудове розслідування в такий термін, оскільки необхідно здійснити ще ряд слідчих та інших процесуальних дій.

Справа Коломойського: суд продовжив строк досудового розслідування

Зокрема, пояснив він, необхідно завершити проведення комплексної інженерно-технічної експертизи, судово-економічної експертизи та допитати ряд свідків. Так, прокурор попросив про продовження строку досудового розслідування до 2 вересня включно.

Проте адвокат Коломойського Олег Пушкар висловив думку, що не зрозуміло, як було вирахувано саме такий термін, про який просить обвинувачення, і не погодився з клопотанням прокурора. Принагідно він також заявив, що «сторона обвинувачення приховує показання» деяких свідків.

Інший адвокат Коломойського Ігор Барсученко висловив думку, що часу, який лишився до 2 березня, цілком достатньо для ухвалення стороною обвинувачення свого кінцевого рішення.

Так, суддя оголосила своє рішення, згідно з яким строк досудового розслідування у справі продовжено на три місяці – до 2 червня.

У коментарі журналістам після засідання Пушкар зазначив, що це рішення судді – «і нашим, і вашим».

Прокуратура просила продовжити арешт бізнесмена на два місяці, тоді як захист наполягав на запобіжному заході, не пов'язаному із позбавленням волі.

Стало відомо, що Коломойський із СІЗО судиться з президентом.

За матеріалами справи, 29 листопада цього року бізнесмен направив судовий позов. Коломойський намагається визнати протиправним та скасувати Указ президента України №502/2022 від 18 липня 2022 року, яким визнано втрату Ігорем Коломойським громадянства України.

Джерело