Зазначимо, що так звану третю платіжку за газ сплачуватимуть не усі. Втім деякі українці вже це зробили, адже ця сума увійшла за договором у дві обов'язкові квитанції щодо газопостачання.

У «Нафтогаз» зробили додаткове роз’яснення щодо третьої платіжки.

Прийде ще одна платіжка: у

Адже на офіціній сторінці газопостачальної компанії «Нафтогаз» у Facebook здивовані споживачі нерідко запитують:

«Третя платіжка за газ. За що треба платити?

«Нова третя платіжка за ослуговування, що це таке?».

У «Нафтогаз» повідомили, що Міненерго затвердило «Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку», який розроблений відповідно до статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Прийде ще одна платіжка: у

Третя платіжка за газ.

Цей документ, пояснили у «Нафтогаз», встановлює вимоги щодо виконання робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.

А також поширюється на операторів газорозподільних систем та інших суб’єктів господарювання, які мають право на виконання відповідних робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ТО ВБСГ) у багатоквартирних будинках.

Крім того, документ поширюється на співвласників багатоквартирного будинку або за їхнім рішенням – Управителів багатоквартирних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, інших уповноважених співвласниками багатоквартирних будинків осіб (далі – Колективний замовник); житлово-будівельний (житловий, обслуговуючий) кооператив, або співвласників багатоквартирного будинку (далі – Замовник за замовчуванням).

А також на суб’єктів владних повноважень у межах їхньої компетенції, визначеної законодавством.

«Це система планово-попереджувальних робіт», - додали у «Нафтогаз».

Прийде ще одна платіжка: у

Третя платіжка за газ. 

До них входять  технічне обслуговування, планове випробування газопроводів на щільність.

Мета цих змін, підкреслюють у «Нафтогаз» - попередити ймовірність витоків газу та забезпечити справну роботу газових мереж.

«При цьому вартість профілактичних робіт є меншою, ніж ремонтних, коли проблема вже виникла й потребує усунення», - запевнили у «Нафтогаз».

Також у «Нафтогаз» пояснили, щодо сум, кому і коли доведеться платити.

«Розрахунки на оплату будуть надаватись у тому місяці, у якому буде проводитись технічне обслуговування за визначеним графіком», - кажуть у «Нафтогаз».

Прийде ще одна платіжка: у

Третя платіжка за газ.

Періодичність виконання робіт залежить від строку експлуатації мереж. Так, внутрішньобудинкові мережі, строк експлуатації яких складає до 25 років, мають обслуговуватись один раз на 5 років. Якщо строк експлуатації понад 25 років – раз на 3 роки.

«Платіжка за ТО надходитиме раз на 3 або 5 років. Інформування про заплановане виконання технічного обслуговування за десять робочих днів до дати виконання буде проходити шляхом сповіщення балансоутримувачів та співмешканців через оголошення, які будуть розміщені на будинках...», - пояснили у «Нафтогаз».

Щодо сум, то вони будуть визначені після проведення перших робіт на об’єкті, згідно з методологією, затвердженою НКРЕКП.

Останні новини України: 

Впливає на суму в платіжках: "Нафтогаз" розкрив умову, щоб платити за газ менше. 

Також повідомлялось про звернення "Нафтогаз" до українців. 

Неочікувані проблеми з "Київстар" - чому довелося звернутися до поліції.

Джерело