19-річний Ілля Шевчук задонатив зарплатню на дрон для військових з Хмельниччини, які перебувають на фронті. Хлопець працює реабілітологом і масажистом. Після закінчення медичного коледжу здобуває вищу освіту за двома спеціальностями водночас. Про роботу, навчання і допомогу військовим розповів Суспільне Хмельницький.

Ілля Шевчук каже, періодично бере участь у зборах для військових. Вирішив за власні кошти придбати дрон, щоб допомогти бригаді, допис якої про таку потребу побачив у соціальній мережі.

"Я вважаю, чесність і справедливість переможуть. Захотів зробити хлопцям подарунок. Саме тому вирішив віддати свою першу зарплату з нового місця роботи для допомоги військовим на фронті. Вони нас захищають, завдяки їм є можливість вчитися і жити", — пояснив хлопець.

За його словами, купити дрон допоміг знайомий волонтер: "Я надіслав фотографію безпілотника на сторінку бригади, сказав, що він для них, і передав його через волонтерів".

19-річний реабілітолог з Хмельниччини задонатив зарплатню на дрон для військових

Наразі, Ілля розповів, навчається у Кам'янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. На третьому курсі заочно здобуває фах вчителя фізкультури, на першому очно — реабілітолога.

"Я вважаю, моє покликання — допомагати людям. Вчитись і працювати мене мотивує те, що робота, яку виконую, по-справжньому важлива. Мені це додає енергії, приємно усвідомлювати, що завдяки спільним зусиллям людині стає краще. У наш час реабілітація потрібна для дуже великої кількості не тільки військових, але й тих, хто через інші обставини має хвороби, що потребують занять лікувальною фізкультурою і масажем", — зазначив хлопець.

Реабілітолог каже, працює у будні неповний робочий день після навчання. Крім медичної освіти, закінчив курси масажу, щоразу підвищує свою кваліфікацію. З початку повномасштабного вторгнення реабілітує поранених військовослужбовців.

"Коли я працюю з військовими, то намагаюся знайти індивідуальний підхід до кожного, бо ефективність реабілітації дуже сильно залежить не лише від кількості тренувань, але й від психологічного налаштування людини на результат. Тому надзвичайно важливо знайти спільну мову з пацієнтом, показати, що точно є надія на краще і все можливо досягнути при наявності бажання. Для цього треба говорити, постійно ставити питання, щоб знати, що людина відчуває і фізично, і психологічно", — пояснив Ілля Шевчук.

Хлопець розповів, сам складає план реабілітації для того чи того пацієнта. Є спеціальні програми вправ для відновлення різних частин тіла.

"Якщо я бачу, що людині потрібно відновити м'язи, то спочатку проходимо повний курс масажу, а потім приступаємо до фізичних вправ. Коли у пацієнта стан більш-менш нормальний, то розпочинаємо з тренувань, щоб він навчився працювати самостійно. Наприклад, працював з пацієнтом, у якого одна половина тіла була паралізована. За допомогою вправ параліч трошки послабився, не було такого загострення як до відновлення", — зазначив реабілітолог.

За словами Іллі Шевчука, в університеті бере участь у змаганнях з футболу, а у вільний час відвідує спортивний зал.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Джерело