Згідно з інформацією від міністра освіти Лісового, в 2024 році заробітна плата вчителів знаходитиметься в діапазоні від 10 до 15 тисяч гривень.

До 15 тисяч грн: на скільки цього року підвищать зарплати вчителям


Про це повідомила Ніна Южаніна.

На жаль, обсяг фінансування наразі не дозволяє значно підвищити оплату праці вчителів, але планується два підвищення в межах загального підвищення мінімальної заробітної плати – одне у січні та інше у квітні. Після цих заходів очікується, що зарплата вчителів буде становити вищезазначений діапазон, залежно від їхніх кваліфікаційних характеристик та інших факторів.

Міністр визнає, що це недостатньо і зазначає, що Міносвіти працює над удосконаленням системи нарахування зарплати вчителям, щоб зробити її більш зрозумілою та прозорою. Планується врахувати кваліфікаційні характеристики та цифрові навички вчителів при визначенні розміру їхньої зарплати.

Найбільша зарплата отримується вчителями вищої категорії, які мають вищу освіту та не менше 7 років педагогічного стажу, або є кандидатами/докторами наук. Це висококваліфіковані працівники, можливо навіть науковці.

Зарплата молодого вчителя вважається неприйнятною. Це може впливати на привабливість професії вчителя для молодих людей.

Джерело