За процесуальним керівництвом прокурорів Офісу Генпрокурора колишньому заступнику голови правління АТ "Банк "Фінанси та Кредит" було повідомлено про підозру за статтями 255 та 191 Кримінального кодексу України. Подробиці розкрила прес-служба Офісу генерального прокурора. 

Корупційний скандал сколихнув Україну: чоловік розкрадав кошти банку з 2010 року, масштаби вражають

За даними слідства, колишній заступник голови правління банку, будучи членом кредитного комітету, в 2010 році приєднався до злочинної організації, яку очолював один з власників банку. Він уклав кредитні угоди на новостворену юридичну особу, контроль над якою мав лідер організації, що не мала власного майна або фінансової історії. Лише в одному епізоді діяльності учасників злочинної організації встановлено збитки у понад 560 млн грн.

Корупційний скандал сколихнув Україну: чоловік розкрадав кошти банку з 2010 року, масштаби вражають

Далі учасники організації укладали зовнішньоекономічні угоди між компанією та нерезидентами за кордоном з метою виведення коштів з банку. Як результат, з рахунків банку незаконно було виведено понад 147 млн гривень та 17 млн євро кредитних коштів, які були перераховані на рахунки компаній-нерезидентів.

Корупційний скандал сколихнув Україну: чоловік розкрадав кошти банку з 2010 року, масштаби вражають

Також за допомогою підставних осіб ексвласник банку здійснив захоплення контролю над приватним товариством, яке штучно отримувало кредитні кошти від банку. Рішення про надання кредитів приймалося Кредитним Комітетом установи, до якого входили особи, залучені ексолігархом, а саме голова та члени Правління АТ "Банк "Фінанси та Кредит", включаючи заступників голови правління.

В кінці минулого року було викрито та затримано ще двох колишніх заступників голови правління АТ "Банк "Фінанси та Кредит". Їм було пред'явлено підозру за аналогічними статтями Кримінального кодексу України, а також обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Суд встановив суми застави у розмірах 450 млн гривень та 467 млн гривень відповідно. На сьогоднішній день сума застави не була сплачена.

Останні новини України:

Джерело