Після оприлюднення військовими фотографії полоненого африканця, який воював на боці Росії в Україні, в спецслужбах назвали країни, громадян яких вербують окупанти.

"В Україні на стороні ворожої армії фіксувались громадяни Сомалі (частина з них, як відомо, заробляє піратством – Ред.), Сьєрра-Леоне, Сирії, громадяни пострадянських країн", - розповів в коментарі для ТСН.ua представник ГУР МОУ України Андрій Юсов.

Своєю чергою, в спецслужбах також кажуть, що попередньо не підтверджується інформація окремих західних ЗМІ про те, що в Україні на боці Росії воює начебто близько 15 тисяч непальців.

Росія вербує на війну піратів та мешканців джунглів: експерт про нову загрозу для України

"Ця цифра потребує уточнення, але попередньо можемо сказати, що дані перевищені. Вербування Росією є, але також маємо відомості про те, що не в такій кількості", - повідомило джерело ТСН.ua в одній з військових структур.

Своєю чергою, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко прогнозує, що Росія продовжить вербування іноземців.

"Росія таким чином отримує дешевий ресурс. Найманців вони можуть вербувати навіть не в інших країнах, а на території Російської Федерації. Можуть вербувати тих, хто приїздить туди", - каже Олександр Коваленко.

Та додає: "Я не виключаю навіть і такого варіанту, що вони можуть вербувати найманців безпосередньо в Сирії, в країнах Африки, де працює ПВК "Вагнер". Тут дуже цікава процедура компенсації їхньої загибелі. Якщо говорити про середньостатистичного росіянина, то родина загиблого повинна отримати свою білу "Ладу". У випадку з іноземцями все набагато простіше. Іноземцю компенсацію набагато простіше не виплачувати".

За оцінками Коваленка, Росія буде вербувати іноземців в такій кількості, скільки взагалі буде бажаючих. Як відомо, в обмін на це РФ може пропонувати найманцям гроші або громадянство Росії.

Чи цікаві іноземні найманці Росії для обміну

На це питання Олександр Коваленко відповідає так: "Цікавий момент. Іноземцем може виявитись найманець, який підписав контракт з Росією. Якщо про полон дізнається представництво країни, громадянином якої є людина, то можливий тиск щодо обміну. Про росіянина Росія може забути, а про іноземця може не вийти забути. Такі країни як, наприклад, Непал можуть підняти гвалт". 

Читайте також: 

  • Росіянин пояснив, чому пішов воювати проти українців: Лубінець опублікував відео розмови з полоненим 
  • "А де дно": в полон потрапив серійний вбивця-розчленювач, який з 20 років 6 просидів в "одиночці" 
  • Під час обміну додому повернувся оборонець "Азовсталі", чию сім'ю у Дніпрі вбила російська ракета

Джерело