Олександр Павлюк прокоментував своє призначенння на посаду Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України. Він заявив, що усвідомлює спектр задач, що стоять сьогодні перед всією структурою Сухопутних військ.

Про це Павлюк написав у Телеграм.

Він назвав Сухопутні війська найбільшою та найчисельнішою частиною українського війська, що "бере на себе основний удар противника, несе найважчий тягар війни".

За словами Павлюка, служити з воїнами Сухопутних військ пліч-о-пліч — це честь для нього.

Новий командувач Сухопутних військ Павлюк прокоментував своє призначення

Також Павлюк подякував президенту, уряду, міністру оборони та всій команді міністерства за довіру та конструктивну співпрацю в оборонному відомстві.

Він додав, що буде використовувати набутий досвід для розвитку Сухопутних військ.

"Під керівництвом Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, Головнокомандувача Збройних Сил України, Генерального штабу робитиму все можливе для посилення Сухопутних військ та наближення Перемоги", — написав Павлюк.

Президент Володимир Зеленський 11 лютого призначив нових командувачів Сухопутних військ, Об'єднаних сил, ДШВ і Тероборони.

Так, президент призначив Олександра Павлюка командувачем Сухопутних військ ЗСУ.

Відповідний указ оприлюднили на сайті глави держави.

"Призначити генерал-лейтенанта Павлюка Олександра Олексійовича командувачем Сухопутних військ", — мовиться у тексті указу №69/2024.

Зеленський також підписав призначення:

Юрія Содоля командувачем Об'єднаних сил; Ігоря Скибюка командувачем Десантно-штурмових військ; Ігоря Плахути командувачем Сил територіальної оборони.

Водночас президент звільнив Сергія Наєва з посади командувача Об'єднаних сил та Максима Миргородського із посади командувача ДШВ.

8 лютого Зеленський звільнив генерала Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними військами.

Що відомо про генерал-лейтенанта Олександра Павлюка

Олександр Павлюк народився 20 серпня 1970 року на Житомирщині в місті Новоград-Волинський, нині Звягель.

Закінчив Харківське гвардійське вище танкове командне училище та Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.

Із 1991 по 1993 рік служив командиром танкового взводу 47 гвардійської танкової дивізії в Німеччині. Потім до 1997 року був командиром танкової роти в Новограді-Волинському на Житомирщині. Наступні два роки там само працює заступником начальника штабу танкового полку. Із 1999 по 2003 рік — командир танкового батальйону, а в 2005 – 2006 роках Олександр Павлюк є заступником командира бригади в місті Новоград-Волинський на Житомирщині.

В 2006 та 2007 роках командував українським миротворчим контингентом у Косові. Після цього до 2010 року був на керівних посадах штабу 30 окремої механізованої бригади.

Із 2010 по 2015 рік Олександр Павлюк командує 24 окремою механізованою бригадою в місті Яворів Львівської області. З березня 2014 брав участь у відбитті збройної агресії РФ проти України.

В 2017 році Олександра Павлюка призначають командувачем військ Оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних Сил України. А із 2020 року він начальник підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ. Із липня 2021 року Олександр Павлюк командує Операцією об'єднаних сил України. В березні 2022 року його призначають головою Київської ОВА та покладають на нього організацію оборони столиці України. На цій посаді він працює впродовж двох місяців.

В лютому 2023 року Кабмін призначає Олександра Павлюка першим заступником міністра оборони України.

Джерело